Premiera absolutnie nowej i pierwszej książki już lada chwila


RZECZY PROZĄ PISANE

Jest mi niezmiernie miło poinformować Cię o tym, iż wkrótce ukaże się w wersji tradycyjnej moja pierwsza i długo oczekiwana książka! Lista tych, którym należą się szczególne podziękowania jest długa ale Ci, którzy najbardziej przyczynili się do jej powstania to:

Zdzisław T. Łączkowski – dzięki Twojej twórczości i inspiracji wyniesionej z jej lektury, a szczególnie z „Zaklętego jelenia” powstały „Rzeczy prozą pisane”.

dr Dariusz Magier – wypowiedziałeś magiczne słowa „a może Tobie w końcu coś wydamy”. Za tę iskrę nadziei, która zabłysła i nie zgasła. Wielkie słowo DZIĘKUJĘ!

Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych – Wydawco, dziękując za wnioski, umowy i potencjał wydawniczy, który jest największy w tym mieście. Jak się okazuje, prawo autorskie i podatkowe jest bardzo ważne i wymaga uwagi każdej ze stron. Wymagało to wielu wyjaśnień i sprostowań.

Przemysław T. Krupski – za nadanie ostatniego szlifu i Przemasowy talent graficzny.

Drukarnia ELPIP w Siedlcach http://www.elpil.com.pl/

Tomasz Pietrzela – za zdjęcia autora, które posłużyły jako materiał promocyjny oraz za setki godzin konstruktywnych rozmów w murach pałacu Potockich.

Anna Widlarz –  za profesjonalny przekład na język angielski i całą masę czasu poświęconego na ten projekt. Cieszę się, że w końcu wszystko nam się udało!

Marie-Anne Hall – proofreading wersji angielskiej

Maks Skrzeczkowski – za konsultacje związane z doborem zdjęć do widokówek.

Karol Samsel – dziękuję Ci za „Promienistych” i podzielanie tej samej wrażliwości artystycznej i człowieczej, jak również za pomoc podczas prac związanych z tłumaczeniem.

–  Krzysztof Zabłocki– dziękuję za pomoc i sugestie związane z  korektą przekładu książki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Zab%C5%82ocki

Alan Stroganowski – Tobie mój mentorze, któremu ten tom dedykuję oraz wszystkim innym mentorom. Zmarłeś w kwietniu tego roku! Nie doczekałeś wydania tej książki.

Marek Polakiewicz – dziękuję Ci za budowanie postawy Zawiszy Czarnego! Za siłę charakteru i prawdziwe znaczenie słowa Przyjaciel! To wyjątkowa relacja Nauczyciela i Ucznia jak również wsparcie w procesie powstawania książki.

Iwonie Pawelec-Burczaniuk – dziękuję Ci za uwagi dotyczące materiałów promocyjnych, jak również dystans do nich i za to, że zbyt wcześnie nie wydostały się spod ręki projektanta.

Krystian Lisowki – dziękuję Ci za sugestie i uwagi  podczas tworzenia promocyjnego bloga. Podziękowania również w tym temacie dla Macieja Wieloboba, Patrycji Zawady, Marty Bober i Marcina Rejewskiego. Asi Kozioł za uwagi dotyczące wpisów na blogu. Za cierpliwość pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zenona Przesmyckiego jak również Bibliotece Pedagogicznej podczas licznych godzin pracy nad blogiem i nie tylko – dziękuję i wszystkim tym miejscom w których „bezkarnie” ślęczałem nad kolejnymi wpisami i czuwałem nad odpowiedziami na każdy mail w tej sprawie.

Konsultacje prawno-podatkowo-autorskie: Krzysztof Zabłocki, Jerzy Popek, Bogdan Sozoniuk, Janina Kiewel, Piotr Szczepaniuk, Katarzyna Krupska-Grudzień, Tomasz Bober, Bożena Boba-Dyga.

– Serdeczne podziękowania również dla Zbigniewa Wojtasia (ROKiR) za możliwość organizacji spotkania autorskiego w Radzyńskiej Izbie Regionalnej i możliwość ćwiczeń na pianinie. Zbigniewowi Czuryło za udostępnienie sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Justynie i Jakubowi Jakubowskim, czyli „Kofi&Ti” Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna za pomoc w realizacji kolejnego wieczoru promocyjnego.

– Podziękowania również dla mediów lokalnych, w których stawiałem swojej pierwsze kroki literacko-dziennikarskie: Radzyński Magazyn Społeczno-Kulturalny „Grot”, „Myśl Twórcza”, „Kwartalnik Kulturalny Kozirynek”, „Twoje Radio 6 Plus”, „Wspólnota Powiatowa”, „Tygodnik Opinie”, portale: iledzisiaj.pl, radzyniacy.pl, radioradzyn.pl

Rodzice – dziękuję  za Waszą niecierpliwą cierpliwość i fundamenty, bez których to tworzenie mogłoby mieć mniejsze szanse na powodzenie. Wy najlepiej wiecie ile to kosztuje.

– Również podziękowania dla osób, które karciły mój warsztat literacki, a który ciągle ma wiele jeszcze do życzenia: Zdzisław T. Łączkowski, Adam Świć, Franciszek Bielaszewski, Dariusz Magier i inni.

Mojemu miastu, wszystkim organizacjom, które dane było mi tworzyć z którymi współpracowałem i wszystkim tym, którzy świadomie i nieświadomie kształtowali charakter tych słów. Z pewnością jesteś zapisany w tych wersach.

Sobie – za lojalność, wytrwałość i wiarę we własne marzenia. Czas pokazał, że potrafią się materializować.  

To książka poetycko-prozatorska. Słowem wstępnym publikację opatrzył Zdzisław T. Łączkowski. Pozycja dwujęzyczna z przekładem na język angielski. Na tę okazję zaplanowany został cykl imprez w Radzyniu oraz w innych miastach Polski. Już dzisiaj serdecznie na nie zapraszam.

 Zdzisław T. Łączkowski o książce (fragment):

– Jeśli idzie o polską prozę współczesną, o prozatorskie książki, wybitne, które mógłbym nazwać w jakiejś mierze sagami to są to m.in.: „Świat nura” Aleksandra Kościówa (książka obfita objętościowo) czy Andrzeja Czcibora – Piotrowskiego „Straszne dni” (objętość normalna, jak bywało w książkach prozatorskich). Myślę, że w pewnej mierze do książki – sagi (jest ona jednak bardzo skrótowa objętościowo) można by zaliczyć prozę Mariusza Bobera pt. „Rzeczy prozą pisane”.

Fragment tomu:

– Była krucha jak wigilijny opłatek. Rozpuszczała się w ustach jak białe masło. Kiedy płakała rosy ustępowały jej pola. Kształt ramion sprawiał że płakały topole a wierzby plotły srebrne kosze na jej szaty. Strumyk ocierał się o jej stopy złociste miała. Talią bawiła się z linią horyzontu. Lało się białe wino. I była radość łąki i był śmiech ścieżki. Taka była bogini Wenus.

Wydawcą jest Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych.

www.rasil.home.pl

Publikacja początkowo miała być finansowana ze środków  Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim ostatecznie ze środków RaSIL, czyli również, ze środków podatnika.

www.powiatradzynski.pl

Tłumaczenie na angielski: Anna Widlarz, mgr Fil. Ang. UJ,  annawidlarz@wp.pl

Książka będzie do nabycia się w księgarniach w Radzyniu, oraz za pośrednictwem strony internetowej www.rasil.home.pl oraz podczas imprez towarzyszących. Możną ją również zamawiać kontaktując się bezpośrednio z autorem bober.mariusz@wp.pl .

Koszt publikacji 15 zł. Zainteresowani mogą otrzymać książkę również drogą pocztową. Do ceny książki należy doliczyć koszty przesyłki pocztowej. Wystarczy skontaktować się drogą mailową i podać swoje dane do realizacji przesyłki.

Dziękuję wszystkim tym, którzy pomogli w realizacji tej pierwszej książki.

PARTNERZY WYDARZENIA:

Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych

Radzyńska Izba Regionalna

Radzyński Ośrodek Kultury (i Rekreacji)

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Karola Lipińskiego

Kofi&Ti Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna

Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim

Herbaciarnia Sowa

………………………………………………………………………………

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

PATRONAT MEDIALNY:

www.iledzisiaj.pl

…………………………………………………………………………….

PATRONATY LITERACKO-ARTYSTYCZNE:

 

2 uwagi do wpisu “Premiera absolutnie nowej i pierwszej książki już lada chwila

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s