Koncert Beaty Bilińskiej z miłością w tle


Zbliża się 22:00. W tle sączą się nagrywane jeszcze na taśmy magnetofonowe audycje Marcina Kydryńskiego  z radiowej Trójki. To znakomite muzyczne „Sjesty”. Dawno ich nie słuchałem.

Ale o koncercie. To trzeci i ostatni w ramach obchodów XXVIII Dni Karola Lipińskiego. Dwie miłości jednocześnie? Może nawet trzy! Długo czekałem na tak znakomity koncert fortepianowy! Przecież kocham te swoje fortepiany. To pierwsza miłość. Druga, że można było wysłuchać tak utalentowanej artystki. Trzecia, to napisanie o tym podczas słuchania „Sjestowych” piosenek. Czego chcieć więcej od tej niedzieli?

A mała złośliwość rzeczy martwych? Nie dlatego, że kolejny raz sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej wypełniona była po brzegi. Wzrastającą ilością melomanów należy się cieszyć. Coraz częściej odzywa się jednak to by sala była bardziej przestronna i posiadała klimatyzację. Dzięki Bogu, podczas koncertów są przerwy. Mogłem jedynie współczuć artystce bo przecież obok bardzo intensywnej pracy przy fortepianie, trzeba było zmagać się z rosnącą temperaturą i zmniejszającą się ilością tlenu w pomieszczeniu. Zwykle jednak, profesjonaliści potrafią zagrać znakomicie w każdych warunkach.

Cała jednak cudowność tej artystycznej ekspozycji to elementy, które z biegiem trwania koncertu promieniowały blaskiem. Niezwykłej urody artystka, kwiaty, klasyki fortepianowe, owacje na stojąco w pełni zasłużone. Przedziwne ale skrzyły mi się oczy i na sam koniec podczas owacji na stojąco, czułem…miłość. Wylewający się blask, czy to z ludzi czy to z wdzięcznej artystki. I to było właśnie to na co tak bardzo i tak zawsze wyczekuję. Teraz wszystko mi się zgadzało. O mankamentach technicznych szybko zapomniałem.

I dziele się z Tobą tymi wrażeniami. Również z pasją i miłością. Bo czymże innym?

http://www.bilinska.pl

http://www.iledzisiaj.pl/index.php/troche-kultury/2492-xxviii-dni-karola-lipinskiego-recital-fortepianowy-beaty-bilinskiej.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s