Świąteczne nastroje


Z każdy rokiem coraz mniej pociąga mnie klimat świat. Źle się dzieje? Coraz słabiej potrafię poczuć ich klimat. I może wcale nie przez to, że już dawno się skomercjalizowały . Że może zapomina się o misterium jakie miało miejsce, i może również dlatego, że może zbyt dużo kurzu i popiołu na tym, co miało być tak bardzo żywe, prawdziwe?

A może są inne powody? A może to zupełnie nie moje te święta? Kolejna poniekąd fajna wlepka, w którą trzeba wierzyć, kultywować. Po prostu zmieniam się, zmienia się mój punkt widzenia na świat. I wcale nie chodzi tylko o los karpia.

http://w865.wrzuta.pl/audio/aNDSwaMnmUj/mariusz_bober_-_swiateczne_nastroje

Mimo wszystko, życzę Ci swojego życia, i czucia wszystkiego co Cię otacza. Bo może wiara w Boga wcale nie potrzebuje religii a misteria zdarzają się każdego dnia. Mimo wszystko zasiądę do stołu i pomyślę o Tobie i bliskich. I o tych, w stosunku do których byłem wredny. Powiem w myślach, wybacz.

A przecież nie bez powodu na świecie pojawili się tacy mistrzowie jak Jezus czy Budda.

A przecież chodzi o to jedno misterium. Narodzenie się na nowo. Odnalezienie się na nowo. W swoim własnym domu, państwie, świecie…

A kiedy już narodzisz się na nowo…poczujesz się jak starzy mistrzowie…

Nie będę Ci składał życzeń, które nigdy się nie spełniają. I które słyszysz każdego roku-takie same. Jak krawaty i dezodoranty pod choinkę. Złożę Ci życzenia w które sam wierzysz i które wiesz jak zrealizujesz. Nie potrzebna  jest Ci pusta wiara w życzenia, które gasną za każdym razem kiedy je wypowiemy.

Życzę Cię ludzi, których napotkasz i którzy przypną Ci świeże skrzydła. Życzę Ci odrobiny szaleństwa, szczypty rozsądku, mądrości kiedy zakręty w życiu. Wiedzy i wiary, bo lepiej być wiedzącym wierzącym niż ślepcem który stacza się w przepaść bo zbytnio wierzył, że może… Nawet jeśli wierzysz, że możesz latać…upewnij się, że mędrcy tego świata, przypięli Ci skrzydła…prawdziwe. A później to już proste…po prostu…lataj!

I tego właśnie Ci życzę!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s