Rowerowy Radzyń w akcji!


22 kwietnia wybraliśmy na rowerową wyprawę do filmowych Wilkowyj (właściwa miejscowość-Jeruzal).

Pierwsza obawa, to obawa o pogodę ale niedziela okazała się fantastyczna i przez cały dzień było ciepło i słonecznie. Wymarzona pogoda na tak długi wyjazd. Z Radzynia wyruszyła 9 osobowa ekipa a wśród nich 3 osoby z Parczewa o 7:00 spod pałacu Potockich. O godz. 8:30 zgodnie z planem docieramy do Łukowa! Na skwerku czeka na nas zwarta grupa z Łukowa. Witamy się i po krótkiej przerwie wyruszamy w trasę do naszego celu. W ekipie ludzie z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca, Radzynia, Parczewa. Jest nas prawie 50 osób! Na trasie robimy obowiązkowe postoje. Posilamy się i miło spędzamy czas. Nie obywa się bez małych awarii rowerów. Ale pod ręką niezawodna ekipa techniczna! Zatrzymujemy się m.in. pod pomnikiem upamiętniającym bitwę pod Stoczkiem w 1831 roku. Do serialowych Wilkowyj z tego miejsca pozostaje nam już tylko ok. 10 km. Zwartą grupą wjeżdżamy do Jeruzala wprost na…procesję! Tego dnia obywał się odpust. Trafiliśmy znakomicie! Miejscowość pełna ludzi, straganów i zaciekawionych gapiów tak liczną grupą rowerzystów. Grupujemy się na skwerku w centrum miejscowości! W końcu zasłużony odpoczynek! I cóż! Nasuwają mi się głębokie refleksje! Tu procesja, tu kościół a 30 metrów dalej słynny sklep z tanim winem marki „Mamrot” – w sklepie kolejka jak za czasów PRL!

Tego dnia Prezes Bialskiego Klubu Rowerowego obchodził urodziny! Dostał od nas garść prezentów i tradycyjnie wykręcono mu koło z roweru! Szczęśliwiec musiał je odnaleźć by móc wrócić do domu! Miejscowość jak miejscowość specjalnie niczym nie wyróżniająca się choć na pewno swoim specyficznym folklorem dzięki filmowi „Ranczo”. Zabawiliśmy w miejscowości niecałą godzinę, bo trasa powrotna również długa! Ale jechało się nam znakomicie. Koledzy z Parczewa tego dnia pokonali rowerami 220 km! Mój licznik wskazał 161 km! Tym samym pobiliśmy rekord z sezonu 2011 o 30 km! Max prędkość to 41 km/h. Średnia ok 25 km/h.

Foto: Łukasz Artyszuk

Zdjęcia z wyjazdu TU! https://plus.google.com/u/0/photos/108944995258168386707/albums/5734353769803293713

http://www.rppp.pl/articles.php?article_id=187 – inna relacja 🙂

A już 13 maja zapraszamy na oficjalne otwarcie sezonu rowerowego w Radzyniu! Czekają już na Was odblaskowe kamizelki oraz inna atrakcje podczas wyjazdu. Wyruszymy spod pałacu w kierunku Brzozowicy k/Międzyrzeca. Spotkamy się na tarasie pałacu Potockich. Godzina i pozostałe szczegóły podamy przed 13 maja.

A w ramach przypomnienia video z sezonu 2011, które przygotowała ekipa z Białej Podlaskiej! Świetny filmik motywacyjny i mnóstwo w nim pozytywnej energii! Oglądajcie i szykujcie Wasze rowery już teraz! Pozdrawiamy – ekipa Rowerowego Radzynia!

Nasz FanPage również na FB! Zapraszamy!

www.rppp.pl

2 uwagi do wpisu “Rowerowy Radzyń w akcji!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s