Wyobraź sobie Polskę


Wyobraź sobie Polskę, w której żyją szczęśliwi i dumni z niej Polacy. Wyobraź sobie naród, który promieniuje swoją potęgą i mądrością.

Wyobraź sobie szkoły, które uczą odwagi i podejmowania do zrobienia rzeczy niemożliwych. Pomyśl sobie o tym, że kiedy przemawiają politycy i głowa państwa przechodzą Ci po plecach ciarki!

Kiedy przemawia do Ciebie Twój Prezydent masz poczucie, że słuchasz jednych z najlepszych mów motywacyjnych. Odezwy do Narodu, są tak potężne i doniosłe, że elektryzują ludzi w najdalszych zakątkach tego tego kraju!

Jesteś wtedy mega dumny z tego, że mieszkasz właśnie w takim Państwie. W Twoim Państwie. O nasze otoczenie dbają oddani ludzie, którzy robią to w poczuciu misji i oddania. Są prawdziwymi z krwi i kości patriotami, mężami stanu. Współczesnymi gladiatorami dbającymi o swoich współbraci. I nikt nie robi sobie żartów z takiej postawy!

W szkołach uczy się prawdziwego przywództwa i przywraca wiarę w najbardziej fundamentalne wartości. Bóg, Ojczyzna, Honor. Nikt nie ma wątpliwości, że bycie prawym i dobrym to sztandar pod którym chodzi się z podniesioną głową! Kiedy idziesz ulicą i spotykasz ziomka z drugiej części Polski to nawet nie zamieniając ani jednego zdania czujecie w kościach, że Polak Polakowi nie jest już wilkiem. I mówisz w duchu-jestem dumny z tego, że jestem Polakiem.

http://www.youtube.com/watch?v=AJsWz9SlpfA

Dumna tożsamość nie bierze się z niczego. Bierze się z pracy jednostek i świadomości, że ta praca buduje naszą indywidualną i zbiorową moc. Że w ułamku sekundy wykrywamy spopielałe mowy, które już nikogo nie ruszają. W końcu ten blichtr opadł, a z kurzu wyłoniły się jednostki, które uchroniły podczas tego całego zamieszania szlachetne zamiary i intencje. I to oni, stali się nowymi przywódcami, którzy odmienili oblicze tego Państwa.

Nie zabiją nas, bo nas nie można zabić. Nie można zabić eterycznej konsystencji, która przenika pomiędzy wszystkimi literami paragrafów i ustaw. Bo nie ma innych lepszych wartości, przed którymi mielibyśmy się kłaniać. To zupełnie nie jest dla nas.

Przecież też to czujesz. I to jest prawdziwe prawo, które respektujemy. I to jest jedyny system, w którym się poruszamy. Bo jest w nim jasność i blask z którego wyłania się nowe silne Państwo. Przecież wiesz, że to prawda. Dzisiaj jestem może tylko sam ze swoim takim myśleniem. Może jutro będziesz i Ty. A za kilka chwil zrozumie to całe pokolenie. My już wyjechaliśmy z tego Państwa. Wyjechaliśmy z niego naszymi umysłami i sercami budując państwa i świat, które dopiero się wyłonią. Przecież doskonale o tym wiemy! A więc w górę serca i umysły. Przecież wiesz, że jesteśmy siedząc w biurach, parkach, ulicach, na skwerach. Wynosimy w naszych myślach najlepsze intencje. I wiemy, że się spełnią bo spełniły się już w nas. Teraz jeszcze kilka chwil by i na zewnątrz. Przecież wiesz, że stajesz się STANDARDEM.

Czasami nie lubi się nowych standardów ale bez nich świat odejdzie do lamusa a wielu jego pseudo-przywódców do muzeum figur woskowych. Odwagi a może więcej oczywistości, więcej poczucia, że doskonale wiesz jaki jest porządek świata i życia. Nie przerażaj się, że pewnego dnia przyjdzie Ci stanąć przed rzeszą ludzi i będzie Ci dane powiedzieć, że właśnie jesteś. Że jesteś nowym standardem, na który tak długo czekali. Masz za sobą bardzo długą drogę. Ale po Twoich krokach i czynach widać-że promieniujesz blaskiem pięknego życia. A to wszystko, to stan, to miliardy naszych wewnętrznych błysków, które dzisiaj malują jeden z pokoi w którym mieszkasz. Wyjdź i pomaluj teraz swoje miasto i państwo. Będą mi przeszkadzać? Przekonaj się. Masz już władzę! Najwyższą! Władzę nad sobą! Sam sobie jesteś Mistrzem i Królem. Twórcą i Malarzem.

Przecież to najwyższa pora by się obudzić i zrozumieć, że poprzez naszą nieświadomość inni meblowali nasz świat. Byli gorsi od Ciebie? Nie musisz budować kolejnych piramid. Zrób cokolwiek innego co sprawi, że staniesz się Prezydentem swojego życia. Reszta będzie wynikała z tego. To przecież świetna wiadomość. Dlatego jestem dumny, coraz bardziej dumny ze swojego Państwa zwanego moim życiem! I takiego Państwa i Tobie życzę!

Jedna uwaga do wpisu “Wyobraź sobie Polskę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s