Ślepa Genia, świat się zmienia!


Foto: http://foto.recenzja.pl/Forum-album_showpage-pic_id-11403.html

Mam tylko 36 lat a jestem świadkiem tak wielu znaczących i historycznych wydarzeń by powiedzieć, że żyję w naprawdę ciekawych czasach [możesz sobie wypisać wszystkie inne znaczące wydarzenia]. Mało kto może powiedzieć, że miał okazję skakać z jednego w drugi ustrój. Że może pamiętać jak to rodzice używali kartek idąc do sklepu na zakupy. Że pomarańcze były tylko na święta. Że mogę powiedzieć, jakim wielkim hallo było kiedy w domu pojawił się telefon stacjonarny i telewizor kolorowy.

Mogę też napisać, że żyłem w czasach kiedy nikt z nas nie śnił, że za 20-30 lat niemal każdy na wyciągnięcie ręki będzie mógł mieć prywatny dobrej klasy komputer! Commodore 64 był moim pierwszym komputerem! Spoczywa już w pudełku na strychu.

Jakaś garstka ludzi przygotowywała przez wiele lat zupełnie nowe realia naszego życia. Kto by się spodziewał, jak bardzo zmieni się nasze otoczenie. Zmieniło się na lepsze czy gorsze? Jest więcej możliwości czy więcej zagrożeń i zagubienia? Jest Ci łatwiej czy znacznie trudniej niż naszym rodzicom? Dla łebskich ludzi są to czasy o mega możliwościach – sztuka, to umiejętnie wstrzelić się w odpowiednią niszę, która uczni Twoje życie bardziej szczęśliwym. Są też i tzw. hamulcowi, którzy ni jak nie mogą pojąć, że zmienia się świat czyli Ślepa Genia – świat się zmienia! Elastyczność to podstawa! Odporność na stres i ciągłe zmiany. Wytrwałość i ciągłe podnoszenie się po dołkach i porażkach. Takie czasy, że trzeba przebudować swoją psychikę i być gotowym, że jeszcze wiele razy będziemy musieli zmieniać nasze psychiczne oprogramowanie. Inaczej nie da rady! Takie czasy. Jak to powiadał Jobs „Stay hungry. Stay foolish.” Trudno się z tym nie zgodzić.

A co będzie za kolejne 20-30 lat? Aż strach pomyśleć! Będą się realizowały scenariusze rodem z filmów K-PAX, Terminator, Matrix, Wyspa, Mad Max? Czy też rodem z wizji Jacque Fresco ? W zasadzie wystarczy popatrzeć na filmy s-f by zobaczyć potencjalną projekcję przyszłości!

http://www.thevenusproject.com/

2 uwagi do wpisu “Ślepa Genia, świat się zmienia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s