Droga widownio-mam cię w du…e


Czy nie masz czasami wrażenia,  wybierając się na dane wydarzenie, że wygląda to tak, jakby organizatorzy mieli to w dupie, czy jesteś w ogóle na ich wydarzeniu? Czy w ogóle zastanawiają się przed organizacją wydarzenia, że tak na dobrą sprawę może nawet bardziej ważniejszą postacią niż artysta jesteś TY WIDZU? 🙂

Bo niby dlaczego masz wychodzić z domu i jeszcze płacić kasę za bilet? Przecież wydarzenie artystyczne nie zajmuje w hierarchii potrzeb Maslowa najwyższej pozycji! No chyba, że żyjesz według odwróconej piramidy potrzeb Maslowa.

A co jeśli się boisz, albo bariery psychologiczne powstrzymują Cię od wyjścia z domu? Proszę, przekonaj mnie do tego, by zrobić coś, czego jeszcze nigdy nie robiłem. Dlaczego, mam wchodzić tam, gdzie nie wiem czego się spodziewać? A jeśli mnie o coś zapytają? Bo przecież tam jest elitka jak mogę tam iść? Czy miewasz podobne dylematy?

Czy nie wkurza Cię to, że często o danej imprezie dowiadujesz się po fakcie, czytując o niej jedynie relację? I po jasną cholerę Ci relacja skoro nie miałeś szansy wybrać się na wydarzenie! Na pewno następnym razem przyjdziesz i zapłacisz za bilet wstępu!

Paul Bogen mówi, że gdyby być albo nie być danego organizatora zależało od WIDZA, czyli tego ile biletów kupi, to myślenie organizatorów by się zmieniło o 180 stopni. Organizatorów i widownię psują po części dotacje. Organizator specjalnie nie przejmuje się, czy na wydarzenie przyjdzie 5 czy 50 osób. Widz, dostaje wejście za free. Przyzwyczajony do darmochy nie będzie skory zapłacić symbolicznej złotówki.

26 czerwca wybrałem się do Lublina na spotkanie z Paulem Bogenem, który wprowadzał nas w tematykę rozwoju widowni.W planie warsztaty z zakresu rozwoju widowni. Powiedziałbym, czuj się zaproszony do udziału w wydarzeniach kulturalnych – nie zamierzam zarządzać Tobą droga Widownio od której zależy nasze być albo nie być! 🙂

http://www.rozwojwidowni.pl/

https://mariuszbober.wordpress.com/2012/06/23/projekt-rozwoj-widowni-czyli-sztuka-jest-dla-widza/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s