Rezerwat Jata zdobyty!


Tym razem pokropił nas tylko delikatny deszczyk. Pokonaliśmy ponad 100 km. Zataczamy coraz większe promienie jeśli chodzi o teren naszych wypadów. Z Radzynia tym razem tylko 3 osoby wyruszyło na trasę. W sumie z grupą z Białej Podlaskiej było nas ok. 18 osób.

Ale co tam! 13 godzin w trasie – pogoda w zasadzie dopisała. Ludzie również. Tym razem celem było zdobycie rezerwatu Jata. Jednego z najstarszych w Polsce – jako rezerwat istniejący od 1933 roku! Więcej na temat rezerwatu przeczytacie na podanych stronach www. W Łukowie zwiedzamy Zespół klasztoru Bernardynów (XVII/XVIII w.) oraz zespół klasztoru Pijarów (XVIII/XIX w.). Odwiedziliśmy również tutejsze muzeum regionalne.

Ale kiedy taki upał człowiek marzy tylko o jednym! Wskoczyć do wody by się odprężyć i ochłodzić całe ciało! No i spełniło się nasze marzenie! Po zwiedzeniu Łukowa wyruszyliśmy do Zajazdu Zimna Woda! A sama woda była bardzo ciepła! A i nie za głęboko! Żabką, kraulem, na plecach, na pieska jak kto chciał! Nie zabrakło spontanicznych harców w wodzie! Dobrze było się wyluzować!

Wkrótce wyruszamy w dalszą trasę! Rezerwat Jata tuż tuż. Docieramy również do pomnika ks. Brzózki – http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Brz%C3%B3ska – był naczelnym kapelanem powstania styczniowego. Śmiałkowie wybrali się w nieco inny rejon rezerwatu by zobaczyć wojskowe wieże widokowe – niestety nie można było robić zdjęć – ich wysokość to niemal 11 piętrowy blok!

Pod koniec wyprawy docieramy do bardzo urokliwego miejsca pod Łukowem – „Ranczo pod bocianami” okazało się znakomitym miejscem na ognisko i zasłużony odpoczynek przed drogą powrotną. Gawędzimy sobie o naszych okolicach i ciekawych inicjatywach. Ekipę z Białej zaprosiliśmy do Radzynia, na Radzyński Przegląd Old Filmów „Ramole”  https://www.facebook.com/ramole.oldfilmow – mamy nadzieję, że zawitacie do nas na wieczorne seanse pod chmurką – wtedy przydałyby się namioty- ale miejsce dla Was zawsze się znajdzie! Pozdrawiamy i do zobaczenia na kolejnych wypadach!

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

http://www.rezerwatjata.pl/

http://zimnawodalukow.pl/

http://rppp.pl/news.php?readmore=182

http://muzeum.llu.pl

http://www.dwurnik.pl/

http://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Dwurnik – jeden z bardziej kontrowersyjnych artystów polskich – zaś ceny za jego obrazy sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Brz%C3%B3ska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s