Dołącz do mojego klanu!


Świat to jeden wielki klan i podklany! Świat grup interesów i zasobów. Im większe i bardziej atrakcyjne, tym większe masy lgną do nich. Bo jak lgnąć nie mają! Przecież nie idziesz do grupy bezrobotnych, by dali Ci pracę lub pomogli zarobić miliony!

Potężne organizacje czy korporacje, których budżety są większe niż niejednego państwa, czasami wolą zapłacić potężne kary za przewożenie niebezpiecznych środków na swoich tankowcach niż bawić się w dostosowaniu do wymogów czy zaprzestania swoich procederów.

Klany rządzą też w małych miastach i miasteczkach, dzieląc się na dwa obozy a czasami jest tylko jeden, który tworzy wrażenie podzielności. Często po wyborach jak grzyby po deszczu wyrastają nowe stanowiska pracy i ciepłe posady – wyrastają sukcesorzy, doradcy, asystenci, asystenci asystentów dublując zakres swoich obowiązków.

Twoje kompetencje nie mają znaczenia! Liczą się zupełnie inne kompetencje, których nie uczy szkoła – uczy życie! Później zastanawiasz się, dlaczego szkoła nie nauczyła Cię wręczania łapówek albo językowej dyplomacji, która zwinnie kamufluje rzeczywiste intencje. Dlaczego nikt nie nauczył Cię zwinnego kręcenia tyłeczkiem i malowania ponętnie ust. Dlaczego nikt, nie nauczył Cię naginania sumienia i nie nadał ustom pokrętnych słów. Dlaczego nikt Cię nie nauczył lizania stóp i zabijania w sobie własnego głosu kiedy to z taką zaciętością walczono o wolność człowieka? Dlaczego też nie nauczono Cię zwinnej mowy ciała, dzięki której możesz tak bardzo bajerować, że wszyscy będą Cię łykać. Dlaczego, nikt nie nauczył Cię wychwytywania wskazówek mowy ciała i pomyłek językowych, które na drugim planie mają ukryte komunikaty?

Dołącz do mojego klanu! Który na to wszystko wymiotuje! Który z tym się nie liczy! Rzeczywistość opływająca obłudą „pijarowców” i obietnic wyborczych! Nie czekam na żadną zmianę rządu i na żadne kolejne wybory – wyborów dokonuje każdego kolejnego dnia! Tak, potrzebujemy jeszcze więcej igrzysk i festynów – więcej pieczonych świniaków i więcej tandetnej jakości piwa! Więcej pustych słów i bajerowania ludzi! Przyklejanych stanowisk i jeszcze większego marazmu w którym nie masz nic do powiedzenia, bo rządzi…KLAN!

http://www.youtube.com/watch?v=Q6Cv5P9H9qU

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s