Rowerem od Bugu po Wisłę!


Wyprawa od 21 lipca do 26! Tylko i wyłącznie na rowerze. Przemierzonych wiele miejscowości od Bugu aż po samą Wisłę! Na nasze rowerowe konto dopisujemy 380 km!

Czasy, kiedy odległość 50 km wydawała się odległością dużą, już minęły. Dzisiaj widząc trasę rowerową w okolicach 100 km, traktujemy ją jako standard. Trening czyni mistrza. Ale tym razem nasza wyprawa rozciągnęła się aż na 6 dni. 21 lipca wyruszyliśmy w okolice Międzyrzeca Podlaskiego do miejscowości Strzakły, gdzie świętowaliśmy urodziny naszej rowerowej koleżanki. Atrakcji moc! Gry zespołowe od siadu legii cudzoziemskiej, po wyścigi z kartką papieru czy kalambury. Obowiązkowo ognisko, tańce, siatkówka. Wypad poza miasto na ranczo znajomego gdzie cisza i spokój przydaje się każdemu. Pogoda sprzyjała a i nastroje. Nocujemy pod namiotami albo w domku jak kto woli. Ale co tu dużo opowiadać! W niedzielę, wyruszamy w kierunku Międzyrzeca, pijemy kawkę u znajomych i z grupą z Białej Podlaskiej wybieramy się dalej. Ale dla nas z kolegą to dopiero początek wyprawy! Ze skwerku z Białej, wyruszamy dalej aż do Janowa Podlaskiego a tam do miejscowości Pawłów! A jakież tam jest piękne niebo w nocy! Rozkładasz się w nocy na śpiworze i oglądasz niezwykle rozgwieżdżone niebo!

Z naszej bazy wypadowej w Pawłowie, wyruszamy  w podróż po okolicach. Zwiedzamy stadninę koni w Janowie Podlaskim – za 5 lat będzie obchodziła 200 lat istnienia! Później, jedziemy w okolice Gnojna, Borsuk i Serpelic. Docieramy w końcu do przeprawy promowej w Niemirowie. Tutaj dłuższa przerwa! W drodze powrotnej zaliczamy jeszcze pałacyk w Konstantynowie. Wieczorem docieramy ponownie do naszej bazy wypadowej w Pawłowie. Miejsca niezwykle urokliwe. We wtorek przed południem wyruszamy w drogę powrotną do Radzynia. Zwiedzamy jeszcze Leśną Podlaską. Dla mnie jednak nie zakończyła się jeszcze wyprawa. Korzystając z dobrej pogody już środę wyruszyłem w dalszą trasę – tym razem w okolice Dęblina nad Wisłą. Kto by pomyślał, że przemierzę trasę od Bugu po Wisłę a licznik wskaże około 380 przejechanych kilometrów! Wrażeń cała masa jak i niezłego treningu wydolnościowego. Jeździmy bo lubimy! Ach przecież, nie wspomniałem, że już na samym początku w Międzyrzecu mogliśmy popływać kajakami! No i ciągle mało nam tych wyjazdów!

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

A my już w niedzielę, dla mniej zaawansowanych organizujemy wypad po okolicach powiatu tym razem jedziemy do Kolonii Wrzosów. Mamy tam miejscówkę do pływania. Startujemy z placu pałacu Potockich o godz. 11:00 dnia 29 lipca (niedziela). Tego dnia w okolicach jest kilka imprez więc pewnie pokręcimy się tam rowerami! Do zobaczenia na trasie!

Galerie zdjęć z wydarzenia w linkach.

https://picasaweb.google.com/112044056498047233365/StrzakY22Lipec2012

https://plus.google.com/u/0/photos/108944995258168386707/albums/5768079343463219553

http://www.lesnapodlaska.pl
http://www.lesnapodlaska.paulini.pl/
http://www.janow.arabians.pl/
http://www.janowpodlaski.pl/
http://www.konstantynow.lubelskie.pl/
http://www.serpelice.pl/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Paw%C5%82%C3%B3w_%28powiat_che%C5%82mski%29
http://www.deblin.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s