Tajemnice pałacu Potockich cz. V


W naszej układance mamy już braci Potockich, Stanisława Augusta Poniatowskiego, Francisa Bacona, Johanna Valentina Andreae oraz Christiana Rosenkreutza jak również ich ważne prace filozoficzne oraz niezwykle intrygujące organizacje do których należeli i które organizowali.

W jakim stopniu bracia Potoccy czerpali z wcześniej wspomnianych prac? Trudno na dzień dzisiejszy odpowiedzieć z racji braku w dłoni listy ich lektur jak również listy osób, z jakimi się spotykali oficjalnie i nieoficjalnie. A powtarzając się „Ignacy Potocki ” W 1781 został Wielkim Mistrzem Wielkiej Loży Narodowej Wielkiego Wschodu Polski. Stanął też na czele Rady Niewidzialnej i Tajnej, organu zrzeszającego polskich masonów najwyższych stopni wtajemniczenia.”- z łatwością można snuć domysły, że stykał się z rozmaitej maści postaciami o mniejszym lub większym stopniu tzw. wtajemniczenia w coś, kogoś, itd.

A na pewno w ówczesnym czasie, tych postaci było wiele. Jedną z nich, był wcześniej wspominany między wierszami tajemniczy hrabia de Saint Germain! Żyjący również w czasach braci Potockich i na pewno przebywający w Polsce. Sprawa z hrabią byłaby o tyle prostsza, gdyby na kartach historii pojawił się tylko raz, jak przystało na zwykłego śmiertelnika…Jednak wielu uważa i zauważa, że hrabia wielokrotnie pojawiał się w dziejach ludzkości począwszy od czasów sumeryjskich kończąc na czasach obecnych. Tym bardziej temat kontrowersyjny, ponieważ istnieje wystarczająca duża ilość dowodów świadczących o tym, że hrabia był/jest postacią PRAWDZIWĄ. Również wypowiedzi tak znanych gnostykologów jak Jerzy Prokopiuk wskazuje na jego prawdziwość. Ale istotny przełom w badaniach akurat nad tą postacią przyniosła ponad 400 stronicowa publikacja Ziona Leviego pt. „Vita Arcanus Comte Saint-Germain.” Ale na temat hrabiego opowiadam tylko tym, którzy mają szeroko otwarte umysły 🙂

 http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Prokopiuk

Wkrótce cz. VI Tajemnic pałacu Potockich i hr. de St. Germaina

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s