Radzyńskie tunele atrakcją turystyczną?


Z chwilą, kiedy na światło dzienne wychodzi coraz więcej informacji i zdjęć, dotyczących naszych podziemi, zaczyna się robić przysłowiowy ruch w interesie.

Jest również kilka nowych newsów w tej kwestii o których poniżej. Swego czasu kontaktowałem się ze Stowarzyszeniem Podziemne Trasy Turystyczne Polski i z p. Jerzym Roszkiewiczem, którzy zawodowo zajmują się tą tematyką. Na domiar tego pan Jerzy Roszkiewicz jest autorem „Przewodnika po Polsce. Podziemne trasy turystyczne.” Ilustrowany przewodnik zawiera opisy najciekawszych podziemnych obiektów turystycznych. Przewodnik prowadzi nas przez tajemnicze jaskinie, groty, kopalnie i sztolnie. Dzięki niemu poznajemy otwarte dla zwiedzających podziemne obiekty militarne, piwnice i składy. Prezentowane są również warte zobaczenia krypty i grobowce oraz dostępne podziemne obiekty elektrowni. Z pewnością nasze podziemia skrywają potencjał warty wykorzystania i stworzenia z niego jednej z ciekawszych atrakcji turystycznych w naszym regionie. Na stronie stowarzyszenia, znajdziemy wiele cennych informacji dotyczących podziemi. Z pewnością moglibyśmy zaczerpnąć z ich doświadczenia. Pan Jerzy, wyrażał również chęć spotkania się w Radzyniu. Jak pisał również, generalnie Stowarzyszenie zajmuje się już otwartymi obiektami i udostępnionymi do zwiedzania, co nie znaczy, że nie możemy zasięgnąć opinii w sprawie naszych podziemi.

I najważniejsza informacja na koniec. Mamy zaproszenie na Forum Tras Podziemnych w Kowarach, które odbędzie się w kwietniu 2013. Pan Jerzy, zachęca do przyjazdu delegata z samorządu i innych zainteresowanych tych tematem. Na forum będą poruszane tematy związane z blaskami i cieniami tego typu obiektów. Z pewnością warto zainteresować się tym tematem!

http://www.podziemia.pl/

http://merlin.pl/Przewodnik-po-Polsce-Podziemne-trasy-turystyczne_Jerzy-Roszkiewicz/browse/product/1,919561.html#fullinfo

Przykłady udostępnionych podziemi.

http://sztolniekowary.com/pl/galeria
http://www.kowary.pl/
http://www.sztolnie.pl/
http://www.sztolnie.pl/index.php?strona=galeria&wybor=foto
http://www.mineraly-kowary.pl/pl/galeria
http://iledzisiaj.pl/index.php/aktualnosci/3278-radzynskie-tunele-pod-lupa-konserwatora-zabytkow.html
http://iledzisiaj.pl/index.php/aktualnosci/3250-dokad-prowadza-tajemnicze-podziemne-tunele.html
http://www.iledzisiaj.pl/index.php/aktualnosci/3303-tvp-zainteresowalo-sie-radzynskimi-tunelami.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s