Jak pasjonaci ulepszają swoje miasta


A tytuł ten zaczerpnąłem wgłębiając się w lekturę dwóch innych: „Czas miejskich partyzantów” jakie ukazały się na portalu internetowym polityka.pl Treść ich w linkach poniżej.

Ale temat ten, jest również w centrum zainteresowania projektu „Obywatele w miasteczkach”. Co zrobiono w Janowie Podlaskim, by ożywić przestrzeń, a czego? Również zachęcam do lektury. Radzyń również się zmienia i to również dzięki coraz większej liczbie pasjonatów, którzy pragną żyć w lepszym, ciekawszym mieście. Pierwsza historyczna wystawa w przestrzeni marketu TESCO, wystawa fotograficzna Grupy Twórczej Motycz. Powstaje „Bulawar nad Białką” a Radzyńska Masa Rowerowa, łącznie z zaprzyjaźnionymi klubami z innnych miast już szykuje się do inwazji na ścieżkę rowerową by sprawdzić jej jakość. Zakończenie budowy pod koniec listopada. W Radzyniu, rowerami kręci Rowerowy Radzyń z hasłem „Polatajmy razem”. Wkrótce też otwarcie basenu.

Wielu z nas nie widziało podziemi pod pałacem Potockich ale ostatnie prace przy przebudowie Placu Wolności, odkryły do nich wejście, które wzbudziły duże zainteresowanie mieszkańców Radzynia jak również TVP. Z chwilą, kiedy pałac opuścił sąd, nie ma jeszcze spójnego pomysłu co dalej i w jaki sposób zagospodarować jego przestrzeń. Ale nic to, sprawy w swojej ręce biorą właśnie pasjonaci z Radzyńskiego Stowarzyszenia dla Kultury „Stuk-Puk” organizując kolejne, już 5-te Jubileuszowe Ramole, czyli Radzyński Przegląd Old Filmów. Zwykle pod chmurką, ale tym razem, filmy wyświetlane w części w byłej sali rozpraw, dawnej sali balowej pałacu Potockich.

Można? Jasne, że można! Obywatelu, zmień sobie sam swoje miasto – na lepsze – a jakże!

http://obywatele-w-miasteczkach.blogspot.com/

http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/reportaze/1519062,1,jak-pasjonaci-upiekszaja-polskie-miasta.read

http://www.polityka.pl/galerie/1518904,12,czas-miejskich-partyzantow—galeria.read

https://www.facebook.com/RowerowyRadzyn

http://www.tvp.pl/lublin/informacyjne/panorama-lubelska/wideo/16-sierpnia-2012-g-2145/8267101 o ścieżce rowerowej w Radzyniu. 

http://www.iledzisiaj.pl/index.php/aktualnosci/3303-tvp-zainteresowalo-sie-radzynskimi-tunelami.html

http://www.tvp.pl/lublin/informacyjne/panorama-lubelska/wideo/16-sierpnia-2012-g-1730/8267099?start_rec=8 o podziemiach w Radzyniu. 

http://iledzisiaj.pl/index.php/aktualnosci/3250-dokad-prowadza-tajemnicze-podziemne-tunele.html

http://www.iledzisiaj.pl/index.php/aktualnosci/3271-radzynska-plywalnia-prawie-gotowa.html

http://www.iledzisiaj.pl/index.php/aktualnosci/3311-ramole-na-sali-rozpraw.html

https://www.facebook.com/grupatworcza.motycz.1

http://www.radzyniacy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=312:tesco-miejscem-na-wystaw-fotografii-&catid=145:grupa-tworcza-motycz&Itemid=356

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s