Mobilne biuro dzięki technologii


Im więcej czasu poświęcam na zgłębianie tego, jakich możliwości dostarcza nam rozwiajająca się w oszałamiającym tempie technologia tym więcej dostarcza to inspiracji i rozwiązań.

Te rozważania oczywiście w kontekście przebudowy podejścia do projektowania swojej pracy oraz modelowania tego jak inaczej można podejść do wykonywania zadań zleconych. Siedzenie w biurze po 8 godzin dzisiaj nie jest koniecznością. Oczywiście pod warunkiem tego, jaki rodzaj zadań wykonujemy. Pewnie ciężko byłoby przenieść do własnego warsztatu w domu linię produkującą silniki samochodu „x”. Ale już z powodzeniem projektant danej części spokojnie może pracować w domu.

Bardzo interesującym przykładem z naszego podwórka (czytaj okolicy), jest przykład dr Pawła Gepnera (inżyniera systemów informatycznych) pracującego dla Intela. Jak czytamy na jednej ze stron internetowych „od 1996 r. jeden z grupy ośmiu „komandosów do zadań specjalnych” w Intelu, czyli Platform Architecture Specialist w obszarze HPC. Jeden z niewielu ludzi na świecie, który dokładnie wie, co w rdzeniach procesorów uniwersyteckiego superkomputera piszczy.”

Co ciekawe, Paweł Gepner, buduje swoje siedlisko blisko Radzynia. I jak się można domyślić, wyposażony jest w zestaw super szybkich komputerów z dostępem do Internetu. Wystarczy, by współpracować z jednym największych producentów procesorów na świecie! Taka mała Dolina Krzemowa u nas? Należy zrozumieć to, co się stało na świecie. Istota sprawy, to umieć znaleźć partnera i umieć dostarczać mu, rezulataty swojej pracy. A w tym przypadku rozwiązania informatyczne często można przesłać za pomocą szybkiego łącza internetowego. Od czasu do czasu spotkać się w realu czy polecieć na ważną konferencję czy szkolenie.

Ten przykład pokazuje, że bogate walory intelektualne i to co proponuje technologia, może spowodować, że swoją pracę można wykonywać w domu oddalonym od centrali firmy o tysiące kilometrów. Ba, można wyjść na balkon, popijając kawę i oddychając świeżym powietrzem z pobliskiego lasu. Nie poznałem osobiście p. Pawła, ale jak myślę, znalazł pomysł na siebie. Jak sam mówi w jednym z materiałów internetowych „-Mogę to robić równie dobrze z Warszawy, Kopenhagi, Paryża czy Londynu. Dla światowej korporacji to rzecz bez znaczenia”.

Spoglądając na przeciętny komputer z podłączeniem do internetu człowiek nie do końca uświadami sobie, w jak potężne narzędzia został wyposażony. Jedyne ograniczenie w wykorzystaniu tych technologii do projektowania naszej pracy to nasza wyobraźnia. A z pewnością to zaledwie początek i tak już oszałamiającej rewolucji technologicznej i w tym kontekście, rewolucji w sposobie wykonywania naszej pracy jak również tego, gdzie i kiedy możemy wykonywać nasze zadania. A cała istota sprawy to znaleźć firmę, organizację czy partera, z którym ustalimy to, na jakich zasadach możemy pracować no i zarabiać pieniądze. Życzmy sobie jak najlepszych rozwiązań.

Zaś o tej rewolucji bardzo interesująco opowiada znany futurysta Ray Kurzweil http://pl.wikipedia.org/wiki/Raymond_Kurzweil

Więcej nt pracy dr Pawła Gepnera znajdziesz poniżej:

Foto: http://fedcsis.org/node/207

http://pl.wikipedia.org/wiki/Intel

http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/homepage.html

http://www.computerworld.pl/artykuly/321747/ENFACE.Pawel.Gepner.html

http://wyborcza.pl/1,75248,1827560.html

http://www.targiberlinskie.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s