Poczuj przestrzeń swojego miasta


To już kolejny warsztat w ramach projektu „Obywatele w miasteczkach”. Tym razem spotkaliśmy się w Radzyniu. Spotkanie poprowadził Marcin Skrzypek z Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” i Forum Kultury Przestrzeni w Lublinie.

Nad czym obecnie pastwiliśmy się podczas warsztatów? Temat spotkania to: „Jak czytać obraz miasta? Mocne i słabe strony przestrzeni małych miast.”

Jednym z elementów warsztatów była analiza SWOT oraz gra przestrzenna. Ile w tym teorii a ile praktyki? Jak widać, w Radzyniu centrum podlega gruntownej rewitalizacji czyli mamy „ingerencję” w przestrzeń materialną, która w pewnym sensie wpłynie na nasze myślenie i postrzeganie. Czy ta zmiana wpłynie również na ruch mieszkańców po tej odnowionej części miasta? Podobnie czy ścieżka rowerowa będzie miała wzięcie? Czas pokaże.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Przestrzeń miasta, to jak dla mnie, przestrzeń w naszym myśleniu. To standardy naszego działania i metody jakimi pracujemy. To w końcu relacje między ludźmi. Również pomiędzy górą (władzą ) a dołem (ludem). Z pewnością to złożony proces w którym góra schodzi się z dołem. Tak, jestem idealistą choć realia życiowe pokazują, że mamy wiele problemów z tym związanych i wydaje się, że musi jeszcze upłynąć wiele lat, nim standardy życia społeczno-politycznego będą zadowalające. To już klasyczne stwierdzenie. Zmian dokonuje się od zmiany własnego myślenia i postępowania. Czasami idzie to jak po grudzie, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Na szczęście w Radzyniu (ale nie tylko), mamy trochę pozytywnych wariatów, którym ciągle się chce!

A już w sobotę, jedziemy z odsieczą do Janowa Podlaskiego!

http://obywatele-w-miasteczkach.blogspot.com/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s