Rowerami wlecieliśmy w nowy rok szkolny!


Tak, dzieciaków mogło być więcej! Były te, które być miały! Za mało informacji o wydarzeniu? Zawsze jest za mało, i zawsze jest za wygodnie. Ktoś obiecuje pomoc podczas wydarzenia – ktoś daje ciała. Jesteśmy tylko amatorami pasjonatami – i tak sobie poradziliśmy!

Były jednak z nami osoby, które poza przywiezieniem tyłka na imprezę, chciały spontanicznie pomóc. Przecież oto chodziło, by ludzie poczuli, że oni też mogą coś z siebie dać, bo i tak dostają coś. A to takie małe rzeczy: rozdać cukierki, potrzymać folię, pomalować z dzieciakami kredą, pokręcić watę cukrową (podziękowania dla mamy kolegi i jego wujków oraz kolegi za pomoc przy transporcie zakupów). Są też tacy, którzy mieli być w części ekipy organizacyjnej a nawet nie zadzwonili, by poinformować, że ich nie będzie. Oszczędzę wymieniania z imienia i nazwiska. Ale tacy są niektórzy RADANI-BEZRADNI.  Pomogli ludzie z klubów z Międzyrzeca i Białej! Szacunek Kochani!

A zdjęcia? To serwis radzyniacy.pl, był najszybszy i już po godz. 19 w Internecie w niedziele, można było zobaczyć pierwsze zdjęcia z imprezy. Miała być również Policja, ale mała obsuwa kadrowa tego dnia spowodowała, że zabrakło na imprezie radiowozu i dodatkowych konkurencji i pogadanek nt bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ale w tym przypadku Komendant zadzwonił i poinformował, że ich nie będzie. Szacunek. Miał być sprzęt nagłaśniający. Czegoś nie dogadałem? Nie szkodzi! Wystarczył donośny głos i muzyka z radia samochodowego! Z tym też sobie poradziliśmy!

Obawiałem się, że może zabraknąć gadżetów dla dzieciaków. Nic bardziej mylnego. Jeszcze nam zostało na kolejne wydarzenia. Planując termin imprezy wiele tygodni wcześniej, jak tu wstrzelić się w pogodę 9 września? Pogoda okazała się znakomita. Szczerym, los sprzyja!

Nikt nam za to nie płaci. Nasze wynagrodzenie mimo wielu tygodni przygotowań to cała masa frajdy i przydatne upominki jako pamiątki z wydarzenia. A dzieciaki? Dzieciaki chcą się pobawić, chcą się pocieszyć. Miejmy nadzieję, że szkolne gadżety przydadzą się. Tak, scenariusz imprezy był. Ale czy chodzi o realizację kolejnych punktów programu? Nie! Chodzi o spontan i luz, podczas którego możemy włożyć coś ważniejszego, np. udzielanie pierwszej pomocy, którą prezentowali strażacy i inne konkurencje.

Paradoksy? Licznie na wydarzenie przybywają kluby rowerowe z Parczewa, Międzyrzeca i Białej Podlaskiej – oni jakimś przedziwnym sposobem dowiadują się, że w Radzyniu jest impreza! Radzyniaków, jak na lekarstwo. Jak zwykle, z pewnością z hasłem: bo ja nie wiedziałem. I nie ważne, że kilka dni wcześniej imprezę promowało Radio Lublin, że informacji trochę na plakatach, gazetach i internecie. Że plakaty na mojej własnej ulicy, gdzie dzieciaków jest ze 20 a widziały, i widzieli to ich rodzicie, bo informacja wisiała przynajmniej 2 tygodnie. Tak, tak, można było jeszcze w szkołach…czasami już rąk do pomocy brakuje…

Z pewnością, jednak, właśnie tego dnia, lepiej było  wybrać się na dożynki, gdzie cała masa oficjeli, i choć wielu wymiotuje takimi eventami to, być trzeba, nawet jeśli w brzuchu aż skręca od sztucznych przemówień i wyuczonych uśmiechów. Ale co tradycja to tradycja.

Wchodząc na stronę Banku BGŻ poczytałem, o społecznej odpowiedzialności biznesu i wspieraniu wszelkich inicjatyw rowerowych. Kocham rower. Polatajmy razem. W tym jest lekkość i swoboda. Dzięki naszemu Sponsorowi, mogliśmy zabezpieczyć imprezę od strony finansowej – zaś to, co nam pozostało, wzbogaciło nasz nieformalny klub o przedmioty, które pozwolą zorganizować kolejne wydarzenia. Bogacimy się, bez specjalnego proszenia o łaskę kogokolwiek, kto nie chcę włożyć odrobiny serca w to, co robi. Naszemu Sponsorowi właśnie, z serca dziękujemy! Oto, właśnie chodzi, o wspieranie ludzi, którzy z pasją chcąc coś zrobić!

Jestem BEZRADNYM AMATOREM PASJONATEM, robię to, co lubię. W tym przypadku jeździć na rowerze i spotykać się z fajnymi ludźmi.

A Ty, drogi mały rowerzysto, bądź bezpieczny na drodze, miej powodzenie w szkole i ciesz się życiem, póki nie dotrze do Ciebie, że wiele rzeczy na tym świcie, psują dorośli. Tak, to przez nas dorosłych często jest Ci trudno. Nawet jeśli nie rozumiesz tego, co tu jest napisane, zrozumienie Twój rodzic, i może kiedyś Ty też zrozumiesz!

Polatajmy razem, bo razem możemy zrobić więcej tylko wtedy, kiedy kochamy to, co robimy! W tym tajemnica bogactwa i sukcesu!

Organizator główny wydarzenia: Rowerowy Radzyń

Partnerzy wydarzenia: Bank BGŻ, Powiatowa Państwowa Straż Pożarna, Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury „Stu-Puk” (użyczenie konta), Radzyński Ośrodek Kultury, Urząd Miasta, Radzyńska Kraina Serdeczności. Kluby rowerowe z Parczewa, Mięrzyrzeca Podl., Białej Podlaskiej, Radio Lublin. Miejskiej Bibliotece Publicznej za pomoc przy druku plakatów i ulotek. Podziękowania również dla Wszystkich osób, które pomogły nam w najdrobniejszej rzeczy, za to, że nie zostaliśmy na lodzie!

Patroni medialni:

Iledzisiaj.pl

Radzyniacy.pl

Rowerowy Radzyń – Polatajmy Razem

www.facebook.com/RowerowyRadzyn

Foto z wydarzenia:

http://www.radzyniacy.pl/index.php/radzyniacy-z-pasj/rowerowy-radzy/320-rowerowy-radzy-rozpoczyna-rok-szkolny-

https://plus.google.com/photos/112646204843241305350/albums/5786259130590645409

2 uwagi do wpisu “Rowerami wlecieliśmy w nowy rok szkolny!

  1. pięknie ujęty temat….zawsze liczmy na siebie- to mądre motto….obiecanki -cacanki…hmmm …fajna rymowanka, ale…ileż w niej prawdy. Zawsze możemy na siebie liczyć..to jest pewne i pokazuje że jednak świetnie dajemy sobie jednak radę, pomimo wielu przeciwności…żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam…pozdrowionka dla wszystkich bezradnych amatorów pasjonatów:):):)

    Polubienie

  2. Cała sztuka to powiedzieć jak było choć i dyplomatycznie o tym. Ufam, że tak było, że małe mankamenty nie wpłynęły na całość i było tak, jak być miało. A inni niech wnioski wyciągają dla siebie! 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s