Wkrótce się wydamy – książka tuż tuż!


Trwa to niemiłosiernie długo. Czasami myślę, że za długo. Czasami może za dużo cierpliwości a za mało stanowczości w poganianiu projektu do przodu. Czasami trzeba delikatniej, innym razem bardziej stanowczo przycisnąć.

Ale oto wczoraj, próbny wydruk z Przemasowej szuflady trafił na moje biurko. Oglądam, macam, koryguje. Myślę – pewnie i tak wszystkiego nie wychwycę. Trzeba pozostawić jakiś przecinek, literówkę, rozstrzelone słowa czy zdania, które wkomponują się w ten piekielno-oniryczny sen. Zafundowaliśmy Ci z tłumaczką małą masakrę. Strzelimy sobie po setce wódki, by jakoś przebrnąć przez rozliczne pytania, a czasami i retoryczne.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Publikacja liczy sobie ponad 170 stron! Będzie troszkę kolorów i fotosów. To co widzisz, to wersja techniczna, niewyraźna jeszcze, zaciemniona, uchylająca rąbka tajemnicy i formy graficznej. Potrzebujemy jeszcze chwilkę na wprowadzenie ostatecznych korekt i jazda do drukarni.

A później zobaczymy…się na spektaklach promocyjnych. Cierpliwości jeszcze, ostatniej! I startujemy z tym cyrkiem!

2 uwagi do wpisu “Wkrótce się wydamy – książka tuż tuż!

  1. Ksiazka piekna, piekna szata graficzna a i cieszy fakt, ze jej autor w powyzszej blogowej zapowiedzi ksiazki odwoluje sie do porownań do snu i piekla jakie tlumaczka poczynila piszac swoje Kilka słow od Tłumacza zawarte w ksiazce 🙂

    Polubienie

    • Bo to wszystko się zgadza. Bo również sam proces wydawniczy to małe piekiełko i sam już autor nie wiedział, czy sen to czy jawa, czy lawa wyciekająca z piekła. Oniryczny sen to na pewno. Bo my śnimy, na pewno życie budząc się. Hinduska maja a lila, jako gra życia. Ale wyrwani z tego letargu i przedzierania się przez ten gąszcz, jest szansa, że dotkniemy namacalnych owoców, książki. 🙂 Dziękuję Anno, za to małe wspólne piekiełko:)

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s