Onirycznie po premierze książki


IMG_0498Przyszła pora na małe podsumowanie. Od premiery mija prawie tydzień. Ostatnie dwa tygodnie bardzo intensywne. Z pierwszej partii książek, zostaje mi jeszcze kilkanaście! Na premierze było w porywach do 70 osób. Książka cieszy się dużym zainteresowaniem. Jednak na konkretne echa trzeba poczekać.

Ciekawe też, co powie krytyka. Jak oceni publikację. Sama premiera. Czy autor w takiej sytuacji może być obiektywny? Sam autor jest oczywiście zadowolony a sądząc po opiniach wielu, innym również przypadł do gustu pomysł na premierę.

Jakieś statystyki? Teksty powstały 10 lat temu. W pierwotnej wersji jest 77 tekstów. Podczas translacji musieliśmy rezygnować z pewnych zwrotów jak również zrezygnować z jednego tekstu, który prawdopodobnie ze względu na dziwaczność zastosowanych słów, był po prostu nieprzetłumaczalny. Inna ciekawostka, 76 tekstów = rok urodzenia autora. Dla lepszego zapamiętania. Proces wydawniczy trwał 2,5 roku. Tłumaczenie ponad rok. Materiał u grafika przeleżał pół roku. Nie ukazały się okolicznościowe widokówki, które miały promować publikację. Zapisano kilkadziesiąt stron papieru A4 podczas projektowania książki jak również imprez promocyjnych. Ilość godzin poświęconych na realizację projektu trudna do oszacowania, na pewno idzie w tysiące.

Dla tych, których nie było podczas premiery, mamy dobrą wiadomość. Jest szansa na ścieżkę dźwiękową z wydarzenia więc będziesz mógł sobie odsłuchać to, co się działo podczas premiery. Dopełnieniem są zdjęcia. Podczas premiery były niespodzianki. W zasadzie sama premiera była rodzajem małego show w rytmach muzyki z „Gwiezdnych wojen”, konkretnego męskiego grania – Tom Waits oraz solo a cappella utwór Boba Dylana wykonała Holenderka, Leonie pt. „Make you feel my love” – z racji urody głosu Leoni jak i samego utworu poniżej jego tłumaczenie…

https://picasaweb.google.com/110530328581259774018/LeonieWRadzyniu02#5817237790324282418 – a tak śpiewała Leonie…

Kiedy deszczem wieje Ci w twarz
A cały świat masz w swej walizce
Mogę Ci zaoferować gorące objęcie w mych ramionach
Byś poczuła mą miłość
Gdy zapada cień wieczorny I budzą się gwiazdy
I nie ma nikogo kto wysuszy Twe łzy
Mógłbym obejmować Cię przez milion lat
Byś poczuła mą miłość
Wiem, że nie podjęłaś jeszcze decyzji
Ale ja nigdy nie zrobię Ci krzywdy
Wiem to od chwili gdy spotkaliśmy się
W mej głowie brak wątpliwości gdzie jest Twoje miejsce
Poszedłbym głodny, poszedłbym w czerni i smutku
Czołgałbym się w dół aleją
Bo nie ma niczego czego bym nie zrobił
Byś poczuła mą miłość
Burze szaleją na falistym morzu
I na autostradzie płaczu (żalu)
Wiatry zmian wieją z dziką wolnością
Nie widziałaś jeszcze czegoś takiego jak ja
Mógłbym cię uszczęśliwić, spełnić Twoje sny
Nie ma nic czego bym nie zrobił
Poszedł na koniec świata dla Ciebie
Byś poczuła mą miłość

[ tłumaczenie: Andrzej Orzechowski 04.10.2006 ]

Pierwsze premierowe emocje opadły ale to nie koniec wrażeń. Obecnie druga faza czyli dystrybucja wydawnictwa i spotkania autorskie. Najbliższe w Herbaciarni Sowa w Ząbkach k/Warszawy, dalej Ostrołęka i bardzo możliwe, po nowym roku, jest szansa na miejsce specjalne, czyli na „Piwnicę pod Baranami” w Krakowie. Jeśli chodzi o Radzyń to również nie jest koniec ponieważ w rękawie jeszcze jedna duża niespodzianka. Po ustaleniu terminu zapraszamy na koncert improwizacji fortepianowej do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Radzyniu. Będzie to niecodzienny eksperyment artystyczny. Improwizacja ma to do siebie, że jest żywym, spontanicznym twórczym aktem. Warto wybrać się na tą koncertową próbę, na którą już dzisiaj zapraszam! I to wszystko w wykonaniu samego autora!

I jak najbardziej, raz jeszcze wielkie DZIĘKUJĘ, wszystkim tym, którzy pomagali podczas realizacji tego przedsięwzięcia i za Waszą fantastyczną obecność! Zapewniam, po tak długim czasie dotarcie do celu, dostarcza niesamowitych wrażeń i rzeczywiście człowiek chodzi na lekkim haju. Ale cóż byłoby warte życie bez emocji i pięknych pasji. Dziękuję i również Tobie życzę, realizacji marzeń, które ponownie Cię uskrzydlą!

Relacje i foto w linkach:

http://iledzisiaj.pl/index.php/troche-kultury/3596-wrazenia-po-qrzeczach-proza-pisanychq.html

http://radzyninfo.pl/2012/12/promocja-ksiazki-mariusza-bobera-ocalic-ekologie-swej-duszy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s