Targi Kariery w Finansach i Bankowości – Łódź 09.02.2013


pod_gigacon

UWAGA!  WYDARZENIE   ZOSTAŁO    ODWOŁANE    PRZEZ    ORGANIZATORÓW! 

„Targi Kariera w Finansach i Bankowości to spotkanie specjalistów z branży finansowej z firmami, będącymi liderami tego sektora w Polsce. Finansista szukający nowego pracodawcy ma możliwość zapoznania się z ofertą i strategią rozwoju zaproszonych wystawców.”

To jedno z ważniejszych wydarzeń w branży, na które dostaliśmy zaproszenie! Po co tam jedziemy? Jedziemy tam z prelekcją nt alternatywnego podejścia do budowania ścieżki kariery.

Dokładny tytuł prelekcji: Polihistoria czyli inaczej o budowania kariery.

Co w programie prelekcji?

Zagadnienia (moduły):

 • Wstęp. Kim jestem. Nasza misja. Kto albo co to jest ten Polihistor
 • Czym jest kariera polihistorowa i jak można ją wykorzystać w sektorze finansów i bankowości
 • Skąd się wzięły pojęcia antykariery, alterkariery, alchemii kariery, czy polihistorowej kariery
 • Czy czujesz się zdiagnozowany – czyli Twoje centrum w świecie pracy
 • Czy na pewno wiesz dokąd zmierzasz?
 • A i jeszcze jedno…czy Ty do cholery robisz to co lubisz?

Cele prelekcji:

 • Budowanie świadomego projektowania swojej ścieżki kariery
 • Wskazanie na alternatywne ścieżki karier
 • Wzbudzenie procesów dotyczących weryfikacji swoich wyborów zawodowych
 • Pobudzenie myślenia niekonwencjonalnego
 • Budowanie wewnętrznej motywacji do działania

Wprowadzenie

Dzisiejszy dynamiczny świat proponuje nam niemal nieskończoną liczbę kombinacji jeśli chodzi o sposób na życie ale i sposobów na to, w jaki sposób będziemy się realizować zawodowo. Z jednej strony możesz realizować się zawodowo w korporacjach z drugiej, do czego masz zupełne prawo, realizować się w alternatywnych formach aktywności zawodowej. Ostatecznie, poza koniecznością zarabiania na życie, każdy z nas zostanie skonfrontowany z fundamentalnymi pytaniami, które będą się obracały wokół tego, czy moja praca, kariera mają sens. Czy drabina po której się wspinam, jest przystawiona do właściwego muru. I chyba jedno z najbardziej istotnych, czy realizując wyśrubowane plany sprzedaży jestem po prostu zadowolonym człowiekiem. Jeśli w którymkolwiek pytaniu zabrzmi fałszywa nuta koniecznie zatrzymaj się na chwile i zweryfikuj swoje zawodowe wybory.

Korzyści z udziału w prelekcji

Jedną z najbardziej istotnych korzyści dla uczestników prelekcji jaką stawia sobie za cel do osiągnięcia prelegent ma być pobudzenie świadomości uczestników do przyjrzenia się swoim własnym wyborom zawodowym oraz potencjalna ich weryfikacja. To może być początkiem głębokiego procesu dalszego rozwoju w już wybranej ścieżce kariery lub nawet istotna zmiana w dokonanych wyborach realizacji zawodowej w sektorze bankowo-finansowym.

Bio prelegenta

11-kopia.jpgMariusz Bober – coach twórczej kariery, redaktor, twórca. Pedagog ze specjalizacją psychopedagogika pracy i doradztwa zawodowego. Specjalizuje się w dziedzinie budowania twórczych karier na bazie pasji i talentów w oparciu o metody dr Ricka Jarowa. Zarządzaniu i integrowaniu kapitału kulturowego społeczności lokalnych, animator kultury. Współpracuje z organizacjami NGO. Interesuje go teoria kapitału kreatywnego i wielokierunkowego rozwoju jednostki i organizacji (polihistoria). Techniki uczenia się. Rozwój zdolności twórczych. Motywacja. Przywództwo. Twórca Polihistora Domu Twórczej Kariery. Uczestnik treningu „Przełamywanie barier” prowadzonego przez Michaela Ugri trenera Anthony Robbins Results Partnerships oraz dr Ricka Jarowa twórcy koncepcji antykariery (twórczej kariery) i wielu innych. Członek leksykonu osobistości szwajcarskiego wydawnictwa “Hubners Who is Who” z siedzibą w Szwajcarii. Pasjonuje go improwizacja fortepianowa oraz uwielbia długie wyjazdy rowerowe – współprowadzi grupę rowerową Rowerowy Radzyń.

Forma prelekcji

Dynamiczna forma prelekcji bazującą na słynnych konferencjach TED Talks z udziałem wybitnych osobistości świata – TED Ideas Worth Spreading www.ted.com . W zależności od dynamiki sali i uczestników opcja aktorstwa z emocjonującymi scenkami, nawiązującymi do książek Orwell’a czy filmu Matrix. Plus klasyczna prelekcja z próbą nawiązywania dialogu z publicznością.

Czas trwania

ok. 40 minut

Prelekcja dedykowana jest dla sektora finansowo-bankowego, dla grupy ok. 100 słuchaczy z 2-3 letnim doświadczeniem w branży

Godzina prelekcji: 13:30-14:10

Adres targów: ul.Piotrkowska 229/231

http://www.holidayinn.com/hotels/us/en/lodz/lcjui/hoteldetail/photos-tours

Więcej nt Targów znajdziesz na poniższych stronach. W okolicach stycznia 2013 jeszcze więcej informacji jak również szczegółowa agenda całego wydarzenia.

http://careercon.pl/

http://www.targikarierawfinansach.pl/

4 uwagi do wpisu “Targi Kariery w Finansach i Bankowości – Łódź 09.02.2013

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s