Otwarte Laboratorium Twórczej Kariery


3Otwarte Laboratorium Twórczej Kariery, to przestrzeń do rozmowy, spotkania i inspiracji w obszarze transformacji jakie zachodzą w obszarze świata naszej pracy. To również wejście w pole współczesnego etosu pracy i kariery. W pocie czoła, czy może bardziej z przyjemnością? W relacji wyzysku czy partnerstwa? A co, jeśli zabraknie pieniędzy na rynku? W jakim kierunku kryzys – czy to porodowe bóle, z których wyjdą na świat nowe jakości?

Czy o Twoim powodzeniu mają decydować układy, nepotyzm czy też ma to być wynik wykorzystania danych Ci zdolności? Konkurencja? Przecież po drugiej stronie może tą wiadomość dostać moja konkurencja? Przecież w biznesie nie ma sentymentów, każdy pomysł jest na wagę złota! A może to już nie jest kwestia konkurencji, tylko świadomości wyzwań na miarę całego kolektywu i konieczności wspólnego spojrzenia na problemy?

Dostrzegasz, że otoczenie aż tętni od akcji, grup, spotkań, propozycji. Znaczy tyle, bóle porodowe dotyczą wielu obszarów naszego życia. Ale, jestem przekonany, że życie przygotowało nas na takie sytuacje by przejść przez te transformacje. Zrobić to możemy kolektywnie albo w pojedynkę. Znajdą się tacy, którzy na widok podejmowanych przez nas wyzwań, będą się pukali w czoło. Uprzejmie im odpukajmy, we własne.

Może tam, na drugim końcu Polski (świata), już robisz to co lubisz i zarabiasz pieniądze. Świetnie! Znaczy, tyle, że jesteś pionierem epoki i dawcą zmiany etosu pracy.

Pochyliłem się właśnie nad tym obszarem życia i choć wielu chętnie puka się w czoło na widok moich poczynań w tym obszarze to tym bardziej motywuje mnie to, do dalszego wysiłku!

Otwarte Laboratorium twórczej kariery, to przygoda rozłożona na wiele lat życia, najlepiej na całe, w którym również poprzez to co Ty, może 300 km dalej robisz, da nam wyraźny sygnał, że wiele rzeczy w naszym życiu możemy zmienić. W Polsce? Przecież za każdym razem kiedy zaglądamy do mediów ze wszech miar starają się nam pokazać, w jakim tkwimy bagnie. O jednym, mówi się, że porywa się z motyką na słońce. Ale to jest pierwszy krok do zmiany.

Dzisiaj to zaproszenie możesz totalnie olać, i wrócić do swoich zajęć. Zupełnie o nim zapomnieć. Bo może, co Cię to obchodzi, przecież już masz, swój mały/duży świat. O ileż jednak fascynujące jest to, kiedy w umysłach ludzi, choćby naszego kraju zaczyna pulsować myśl – jak dobrze, że są pozytywni wariaci, którzy są nieugięci w tym co robią.

Ja też jestem ciągle w drodze. Ale gdzie zdobywamy doskonałość i gdzie zaczyna się nasz rozwój? Po przekroczeniu własnej strefy komfortu i podczas każdej kolejnej akcji! Przekraczam go, zarywając co jakiś czas rykoszetem w swój własny zapał i wiarę w to co robię. Bywa, że muszę się cofnąć o krok, otrzeć pot, otrzepać kurz, kiedy się przewrócę! O dziwo! Ciągle jestem!

https://mariuszbober.wordpress.com/2013/03/05/czuje-ze-dokladnie-tak-jest/

Ale o czym my w ogóle rozmawiamy!? O tym, by mieć ciekawsze, bardziej fascynujące życie. Czy też o tym, że w pewnym momencie, naszego życia spuszczamy głowy w dół, i już nigdy więcej nie podnosimy ich do góry? Ufam, że nigdy nie będę musiał spuścić głowy w dół i powiedzieć do siebie, nie dałem rady, bo może zabrakło choć jeden osoby, który mówiła – nie zawsze będzie Ci się opłacało, ale ciągle jest warto. Przez tych kilka lat, dotarło również do mnie to, że ciągle jest tak mało osób, które właśnie w tej oto chwili, w tej wiadomości pomyślały o Tobie, choć kompletnie Cię nie znam, i pomyślały o tym, by doprawić Ci skrzydła, może tylko na ten jeden dzień! Tak, to dowód na to, że nie wszyscy wszystko mają w dupie.

Z tym zaproszeniem, nie musisz robić nic! Możesz je udostępnić, lub dodać swój komentarz. A może zechcesz zostać na dłużej. Pozostaje z życzeniem, by Twoja pasja stała się dla Ciebie pracą-przygodą! Niech Ci się uda! 🙂

https://mariuszbober.wordpress.com/warsztat-polihistora/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s