Literacka Ławeczka na Placu Wolności


Literacka Ławeczka na Placu Wolności to zupełnie spontaniczny pomysł, który kilka dni temu zaświtał w głowie. Cóż, trzeba go uwolnić, nim odfrunie jak ptaki na zimę.

27 kwietnia 2013, godz.12:00 Plac Wolności w Radzyniu Podlaskim. 

Spontaniczny znaczy, że tworzy się w trakcie opowiadania o nim. Przestrzeń naszego miasta, również w miejscu wydarzenia zmieniała się.
Ale nic nam po pustych ławkach i granicie, kiedy nie ma tam…nas.

4

Możemy sobie narzekać, że mogłoby to wyglądać inaczej. Że chcielibyśmy mieć rynek z prawdziwego zdarzenia. Ale ile należałoby czekać, by nagle przebudować kawałek miasta? Grunt to spotkać się w miejscu które jest i wykorzystać to, co zostało nam dane! Sam pomysł jest jeszcze nieśmiałym eksperymentem choć już podejmowaliśmy próby różnych happeningów w tym miejscu. Śpiewaliśmy kolędy  występowały teatry. Dzięki takim wydarzeniom, miasto pokazuje, że żyje. Życie widać po ludziach, którzy w takich miejscach spędzają czas. Przychodzą mamy z wózkami. Przychodzą do tych miejsc zakochani czy po prostu znajomi, by się spotkać i porozmawiać. W końcu mogą tam sobie przyjechać rowerzyści. A latem, kiedy jest ciepło? Późne godziny nocne i nastrój jaki buduje architektura i gra świateł, tym bardziej powinna zachęcać nas do spędzania czasu w takich miejscach. Tak, czasami może już lata na karku, nie sprzyjają ku temu, by o 23 usiąść na ławce i pobyć z innymi. Bo rodzina, dzieci, bo może już nie wypada, bo nie ma czasu, bo zmęczenie itd. Bo może jestem już zbyt dorosły, by spędzać czas w takim miejscu o tak późnej porze. Miasto żyje dzięki ludziom, którzy są widoczni w nim. Dzięki swojej aktywności w żyłach swojego miasta. A czy nasze miasto żyje?

27 kwietnia, w sobotę, w samo południe zapraszamy Cię na niecodzienny happening w centrum Radzynia! Wystarczy, że przyjdziesz na 5-10-15 minut podczas sobotnich zakupów – i tak będziesz na mieście! Ale również, możesz zostać z nami dłużej!

Weź z domu książki, których już nie czytasz-uwolnij je-przynieś ze sobą i zostaw na ławeczce-jeśli chcesz weź inną, przyniesioną przez kogoś innego.Możesz ją zabrać ze sobą do domu, lub przez chwilkę usiąść na jednej z ławeczki przeczytać fragment wybranej książki.

http://www.youtube.com/watch?v=pXQLJ8U83WI&feature=youtube_gdata

Znajdziesz na nich również pisma literackie, które możesz zabrać ze sobą lub otrzymać je od literackiej braci krążącej tego dnia po Placu Wolności! Uwolnijmy nasze myśli zapisując je na kartkach papieru-może i Ty staniesz się autorem. Wszystko do pisania znajdziesz na miejscu! Ale to oczywiście nie wszystko!

Jak za starych dobrych czasów, na naszych ławkach staną odważni mówcy-recytatorzy którzy będą deklamować teksty. Staną się aktorami, którzy zachwycą Cię żywym słowem, piękną interpretacją tekstów. Literacka Ławeczka, przepraszamy, Literackie Ławeczki
na Placu Wolności czekają na Ciebie. Prosimy uprzejmie Drogi Mieszkańcu naszego pięknego miasteczka, przyjdź na nasz literacki rynek, wymień się książką i dobrą myślą. Powitamy Cię serdecznie i słowem pięknym się podzielimy! Nie zwlekaj! Aktorzy czekają już!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s