Jak napisać i wydać swoją książkę


Grażyna Grace Tallar, choć pochodzi z Polski, mieszka obecnie w Kanadzie, i jest już uznanym autorytetem w świecie biznesu. Nie sposób też wyliczyć jej wszystkich dokonań na tej niwie.

Jak

Właśnie w tej chwili wychodzi jej nowa książka pt. „Jak napisać i wydać swoją książkę” czyli Najskuteczniejsze narzędzie Public Relations dla każdego. Zaś ja, mogę ją z całą pewnością polecić każdemu kto zamierza wydać swoją własną. Szczególnie tym, którzy zamierzają wydać swoją pierwszą! My już mamy to za sobą! Tak, ja już znam jej treść ponieważ kilka miesięcy temu przyszła propozycja od Grażyny Grace Tallar by opisać własne doświadczenia związane z wydaniem swojej książki! Trudno było nie odpowiedzieć na to zaproszenie, tym bardziej, że opisane doświadczenia to dwie strony tej publikacji! Znajdziesz tam fachowe porady łącznie z ćwiczeniami, które będą znakomitą wprawka do wydania Twojej własnej publikacji. Książką pisana przez praktyka o międzynarodowym doświadczeniu potwierdzonym licznymi sukcesami na tej niwie. Tym bardziej ucieszyło to zaproszenie! Dlatego też gorąco zachęcam do jej lektury!

Spis Treści
Przedmowa
Każdy nosi książkę w sobie
Magia słowa wydrukowanego
O czym pisać i dla kogo?
Wybór gatunku dla początkujących
Self- PR na życie
Przygotowanie warsztatu pisarskiego
Dlaczego pisać i wydawać?
Gdzie szukać inspiracji?
Warsztat pisarza
Rozwijanie wyobraźni i kreatywności
Tajemnica sztuki pisania
Badanie rynku
Zbieranie materiałów
Sekret Sokratesa i Leonardo
Blokada pisarza
Testowanie pasji i umiejętności
Struktura i plan
Literatura biznesowa
Artykuły, wywiady, listy do redakcji
Beletrystyka

Przygotowanie do druku

Aspekty prawne
Rola edytora
Opracowanie tekstu na okładkę
Referencje
Wybór wydawcy
Status Quo
POLIGRAF – Expressowe wydanie i promocja
Oferta
Agent
Promocja i marketing
Networking
Media
Media Społeczne
Od Autora
Materiały pomocnicze
Propozycje tematyczne
Emocje
Słowa na początek zdań
Przykłady łączników w dialogach
Bibliografia

Przedmowa

Jak wszystko na świecie, świat pisarzy i pisania także podlega zmianom. Zmienia się zawartość merytoryczna (kontent), styl, fabuła i forma. Zmieniają się także wymagania czytelników, którzy są bardziej wykształceni  Obecnie sama informacja nie jest już wartością samą w sobie. Czytelnik może sam sięgać do wielu dostępnych źródeł z każdego zakątka świata. Teraz wartością jest umiejętne przetworzenie informacji i uformowanie kontentu w sposób kreatywny, ciekawy czy nowatorski.

Dzisiaj, wszyscy, którzy chcą osiągnąć coś zawodowo, powinni umieć poprawnie i logicznie pisać. Dobrą wiadomością jest to, że każdy może się nauczyć warsztatu pisarskiego. Przy odkryciach dzisiejszej neurobiologii wiemy, że można nauczyć się wszystkiego. Mój ojciec, wiele lat temu, nie wiedząc jeszcze nic z odkryć w sferze plastyczności komórek mózgowych, zachęcał mnie do działania powiedzeniem: jeśli w cyrku słoń nauczył się ładnie tańczyć, to ja mogę nauczyć się wszystkiego, czego zapragnę. I przyznam, że było to dla mnie skuteczną motywacją. Nie tylko możemy nauczyć się wszystkiego, ale znając odpowiednią metodę nauczania, możemy to zrobić o wiele wydajniej i przyjemniej. Tworzą się nowe możliwości i inspiracje. Nowe technologie są także naszym sprzymierzeńcem. Możemy poprawić wszystko, co napisaliśmy, usprawnić, sprawdzić w sekundy.

Książka ta ma dwa cele: pierwszy – to wskazówki krok po kroku, jak napisać i wydać książkę, a drugi – to wyjaśnienie, dlaczego napisana przez nas książka jest najsilniejszym narzędziem promocji siebie jako eksperta w jakiejkolwiek wybranej dziedzinie. Praca ta ma być także zachętą dla tych, którzy po prostu marzą, aby napisać książkę. Czasami jest to tylko odległe, niesprecyzowane marzenie, a czasami silne przekonanie, o czym chcemy pisać, ale czas jakoś ucieka i ciągle obiecujemy sobie, że któregoś dnia na pewno się zmobilizujemy i wydamy publikację, którą mamy w głowie.

Jest to krótki zarys metodologii tworzenia książki wraz z ćwiczeniami. Ćwiczenia mają za zadanie odkryć, jaki gatunek literacki jest dla czytelnika najbardziej naturalny. Dwie sówki reprezentują ćwiczenia bardziej zaawansowane. Można je zrobić na samym końcu, po przeczytaniu całego materiału. Są też przewidziane nagrody dla tych, którzy podejmą się próby wykonania ćwiczenia „Scena przez okno”. Na końcu książki znajdują się materiały pomocnicze, które tworzyłam dla siebie podczas pisania moich książek.

Książka ta, zarówno jak i proces w niej opisany, są bardzo proste, lecz nie znaczy to, że projekt nie wymaga pracy i czasu. Proszę zwrócić uwagę, iż w tytule nie ma słów „szybko” lub w „w 30 dni”, czy „ekspresowo”, gdyż byłoby to fałszywą obietnicą.

Chociaż jest to na pewno najefektywniejszy i najszybszy sposób na wydanie pierwszej publikacji, to jednak musimy dać sobie czas od sześciu miesięcy do roku. Czas biegnie szybko, więc zachęcam wszystkich profesjonalistów do rozpoczęcia pisania już od dzisiaj i skorzystania z tego nowego i sprawdzonego narzędzia promocji siebie jako eksperta.
Grażyna Grace Tallar
Toronto, 2013

Autor: Grażyna Grace Tallar.
Stron: 112.
Format: 145×205.
ISBN: 978-83-7856-100-2.
Oprawa: Miękka.

Cena: 24.90

Kontakt z autorką książki

eqtrainer@gmail.com
http://www.goldenline.pl/grazyna-grace-tallar/

http://wydawnictwopoligraf.pl/warsztaty.php

http://wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=339

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s