2 lata Rowerowego Radzynia-video


Trochę Historii

Rowerowy Radzyń, przyszedł na świat 17 kwietnia 2011. Jest zodiakalnym Baranem. A został poczęty podczas Parczewskiego Rajdu Rowerowego. Tomek Gwiazda, jak wskazuje jego nazwisko, puścił w świat iskrę pełną pasji. Rowerowy Radzyń, niepozornie zaczął dawać o sobie znać w mieście i jego okolicach. W kwietniu 2013 RR skończył 2 latka wchodząc w 3 rok swojego istnienia!

Za nami kilkadziesiąt imprez rowerowych. Tysiące przejechanych kilometrów. Setki poznanych osób. Trasy od 10 km w ciągu dnia do 150 km. Wyprawy jednodniowe, ale i maksymalne, 6 dniowe. Od Bugu po Wisłę, od Białki po góry. Po zaglądanie za granicę Polski. Noclegi w namiotach i kwaterach. Wyjazdy poranne i wieczorne a powroty, czasami bardzo późne. Przez Rowerowy Radzyń na pewno przewinęła się już setka rowerzystów, choć na stałe zostało zaledwie kilka osób. Jeździmy wszędzie tam, gdzie pozwoli nam siła mięśni. Poznajemy ciekawe miejsca pod względem historycznym i architektocznicznym. I jak przystało na pozytywnie zakręconych ludzi bardzo lubimy wspólne imprezy integracyjne  Przyjaźnimy się z rowerzystami z Mięrzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Wohynia, Parczewa, Białorusi ale nie tylko – rowerzyści z każdego zakątka, są jak jedna wielka rodzina. Spotykamy się na wspólnych wydarzeniach. Dlaczego jeździmy? Dlatego, że jest fajnie? Że można się oderwać od codziennych obowiązków i poczuć odrobinę wolności? Trudno to wytłumaczyć zaś subtelność fajności tych wyjazdów człowiek odkrywa dopiero wsiadając na rower i spotykając ludzi dzielących tą samą pasję. Czasami wystarczy zwykły rower składak by przejechać z nami choć kawałek trasy. Choć dopiero później, przesiadamy się na bardziej profesjonalne rowery, które zapewniają komfort jazdy pozwalając na pokonywania wymagających tras. Zdarzające się awarie i sytuacje krytyczne, to wyzwania, które pozwalają nam jeszcze lepiej przygotować się do kolejnych wypraw. Czasami jedyny bagaż to nasze ubranie, innym razem na naszych rowerach znajduje się cała masa sprzętu od kluczy po śpiwory i namioty!

A wszystko to dzieje się, dzięki kilku zaledwie osobom, które najmocniej naciskają na pedały, by to wszystko się jakoś dalej kręciło! Bo bez pasji, na pewno tak wiele byśmy nie zrealizowali! I tym osobom bardzo dziękujemy! A Ty, poczuj blues’a i zakochaj się w rowerach! Czekamy na Ciebie!

Organizacje i instytucje, które kiedy trzeba, wspierają nas podczas realizacji rowerowych przedsięwzięć:

Bank BGŻ, Starostwo Powiatowe w Radzyniu, Urząd Miasta w Radzyniu, Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury “Styk-Puk”, Radzyński Ośrodek Kultury, Wspólnota Powiatowa, Serwis radzyniacy.pl, Serwis iledzisiaj.pl, Radio Lublin, TVP Lublin, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna, Komenda Policji w Radzyniu, Radzyńska Kraina Serdeczności oraz osoby prywatne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s