Nagroda Muzyczna Fryderyk dla Lipińskiego!


Plyta_z_muzyka_Lipinskiego_nagrodzona_Fryderykiem_20130523125930Trudno przejść obojętnie obok takiego wydarzenia! Choć specjalnie nie przepadam za muzyką Lipińskiego, może z racji instrumentu-skrzypiec, to przyznanie Fryderyka płycie wydanej przez Narodowe Centrum Kultury „Karol Lipiński Works for Vilin & Piano”  to wyróżnienie bardzo prestiżowe! Liczę, że przyznana zupełnie obiektywnie.

Nagroda jest jedną z najważniejszych nagród przemysłu fonograficznego. Interesuje mnie natomiast jak to się przełoży na392px-Fryderyk_by_Dorota_Dziekiewicz-Pilich postrzeganie samego Radzynia i czy wpłynie to na zainteresowanie naszym miastem. Kolejne, czy możemy się spodziewać najazdu dziennikarzy (lub innych znawców czy melomanów), którzy zechcą zobaczyć miejsce urodzenia i tworzenia naszego wirtuoza. Przyznana nagroda na pewno jest sporą niespodzianką, bo pewnie nikt się nie spodziewał, że nagrodę otrzyma Lipiński a raczej wykonawcy jego utworów. Zacytujmy „Nagroda Muzyczna Fryderyk – nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od roku 1995. Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej. Nazwa nagrody nawiązuje do imienia polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina.”

Z pewnością zabiegi związane z promocją naszego wirtuoza odnoszą rezultaty. I czy ktoś pasjonuje się czy nie muzyką Lipińskiego, faktem jest, że Radzyń ma swojego Pierwszego Fryderyka w swojej historii! Gratulacje!

http://www.tvp.pl/rozrywka/wydarzenia/fryderyki/wideo/fryderyki-2013-najwybitniejsze-nagranie-muzyki-polskiej/10877766?start_rec=16

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nagroda_Muzyczna_Fryderyk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s