Rozwijaj się albo giń!


Potrzebna jest stosowna prędkość, by zbieranie zakrętów i sama jazda była przyjemna. Oczywiście, gorzej jest, kiedy wypada się z trasy albo kiedy wszystko przypomina flaki z olejem.

PolandJune2013IV098

Dynamika to jest bardzo ważna rzecz. Nim skończył się rowerowy rajd, dzień oddechu, i już przemieszczam się do stolicy. Długo oczekiwane spotkanie z Grażyną Grace Tallar dochodzi w końcu do skutku! Przepiękna pogoda, spotkanie na Starym Mieście w Warszawie w mojej ulubionej Literatce! Polecamy, przepiękny lokal w Domu Literatury. Popijając argentyńskie wino, rozmawiamy o naszych doświadczeniach związanych z naszymi książkami i jak przystało na autorów, wymieniamy się książkami, frajda to niezwykła! Sięgamy też pamięcią początków boomu na rozwój osobisty w Polsce. Poruszają nas również paradoksy z tym związane. Niby to jakieś 25 lat wstecz. Rozmawiamy też o jednym z prekursorów tematu w Polsce Tadeuszu Niwińskim i jego Klubach Ludzi Sukcesu. Nam się wydaje, że o takich rozwojowych tematach, wie już prawie każdy. Że rozmowa o inteligencji emocjonalnej to temat tak oczywisty.

PolandJune2013IV102

Bo skoro np. w księgarniach jest tak dużo już książek z zakresu rozwoju osobistego, to na pewno do każdego to już dotarło! A doskonale też wiemy, że bardzo trudno dokonywać zmiany w mentalności ludzi, również w naszej polskiej mentalności szczególnie. Wolimy bardziej narzekać bo to takie polskie, wręcz jako element naszej kultury a z drugiej, na pewno marzy nam się lepszy świat i lepsza jakość życia również w Polsce. Za nami już wiele lat pracy, i każde z nas wie, że nic nam nie spadło z nieba. To rezultat wytężonej pracy jak również podnoszenia się po porażkach. Porażki są częścią naszego życia, są też naszymi nauczycielami, choć nie zawsze te nauki muszą nam się podobać, kiedy tracimy wszystko i musimy zaczynać od nowa. Ale po tym poznasz człowieka zdeterminowanego, który mimo sztormów ciągle podąża swoim kursem!

Dzień wcześniej, trafiam do Wrzenia Świata, spotkanie z żoną Ryszarda Kapuścińskiego i promocja najnowszego albumu poświęconego Kapuścińskiemu. Prezentacja i 978-83-64109-04-1dyskusja bardzo ciekawe. Poznaje również telewizyjnego Mariusza Szczygła (tego radzyńskiego już znam:), zamieniamy kilka zdań.
Ale to nie wszystko podczas tej podróży.

1Yerbaciarnia Tererere, to takie miejsce, w którym również odbywa się bardzo pozytywne wrzenie od argentyńskiego tanga, po Integral Cafe, po yerbę, i wszelakiego rodzaju spotkania rozwojowe. Ale o tym i o tym, co się szykuje już w następnym poście! Do miłego poczytania!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mariusz_Szczygie%C5%82

http://www.wrzenie.pl/

http://www.instytutr.pl/

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Kapu%C5%9Bci%C5%84ski

http://www.yerbaciarnia-terere.pl/

http://www.goldenline.pl/grazyna-grace-tallar/

http://wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=339

http://www.literatka.com.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s