Społeczność Agado


W ramach Społeczności Agado, Polihistor Dom Twórczej Kariery, zaprasza Cię do udziału w Laboratorium Twórczej Kariery.

Społeczność AgadoBazą Społeczności Agado jest koło życia, a misją „INSPIROWAĆ POSZUKUJĄCYCH SMAKUKoło życia wg ICC SPEŁNIENIA W ŻYCIU.”

Społeczność inspiruje swoich członków do poszukiwania, odkrywania i korzystania ze swych talentów. Istotnymi zasobami Społeczności są chęci, wiedza i doświadczenia jej członków, a gotowości dzielenia się nimi jest kluczową wartością budującą poczucie przynależności. Członkowie korzystają w Społeczności z szansy podążania drogą samorealizacji, rozwoju swych pasji, urzeczywistnienia zuchwałych zamierzeń, osiągania satysfakcji z podejmowanych działań oraz poznania smaku spełnienia w życiu.

Wszystko wzięło się z inspiracji płynących z kultowej już książki Ricka Jarowa, „Antykariera. W poszukiwaniu pracy życia”. Dla jednych stała się kolejną książką i ideą jedną z wielu, dla innych potężnym wyłomem w świadomości, który wskazuje na to, by podjąć wysiłek w przekuwaniu swoich pasji na pracę.

Pomiędzy bardzo atrakcyjną koncepcją a rzeczywistością rozpościera się głęboka przełęcz nad którą trzeba zbudować most. Mimo, że obok siebie możesz mieć wielu życzliwych ludzi, antykariera jest dla ludzi bardzo silnych, którzy nie zawahają się ponieść ryzyko.

Jednym z najsilniejszych determinantów, który powstrzymuje ludzi przed porzuceniem nawet dobrze płatnej pracy, są właśnie pieniądze. Bohaterstwo często kończy się po 2-3 miesiącach, kiedy kończą się oszczędności. W samej antykarierze, również chodzi o pieniądze, choć na pewno są jednym z kolejnych i ważnych elementów cyklu, w którym zamieniasz swoją pasję na pracę.

Praktycy antykariery, lub jak kto woli twórczej kariery, doskonale wiedzą, że jeśli w cyklu zabraknie jakiegoś istotnego elementu, marzenie o pracy z pasją pozostanie jedynie mrzonką a kolejne niepowodzenia mogą jedynie przynieść rachunek pełen frustracji. Na tej ścieżce i podczas tego Laboratorium nikt nie pozostawi Ci złudzeń. Jednak posiadanie pracy z pasją z której ma się pieniądze i która pozwoli nam na przyzwoity poziom życia jest na pewno projektem, który warto podjąć.

Człowiek jest istotą czującą. Bywa, że różne argumenty wydają się logiczne, racjonalne to często chłód racjonalności zderza się z pragnieniem ciepła i poczucia wewnętrznej spójności pomiędzy tym co zimne i ciepłe. Logiczne argumenty zderzają się z tym, co czujemy. Dlatego extra, może bywać właśnie zimnawe. Na początku jest ogólny rzut na sytuację na rynku pracy i klasyczne robienie kariery ale w końcu przychodzi moment, w którym zaczyna do nas docierać, że poza prestiżem pracy w extra korporacji czy uściskiem Prezesa, wyrabianiem norm, w pracy, może chodzić o jakiś nowy poziom za którym zaczynamy tęsknić.

Czy jest Ci to znane?

log testPolihistor Dom Twórczej Kariery, jeszcze jako koncepcja rodzi się z całej masy tego typu pytań i sytuacji. Pytań i odpowiedzi, które pozwalają nam tworzyć projekt, który wyrasta z idei jakie proponuje m.in. Jarow, choć w swoim wydaniu staje się również kolejną szkołą jeśli chodzi o podejście do antykariery czerpiąc z własnego doświadczenia i każdego innego, które może wspomóc nasze przedsięwzięcie.

Zaproszenie Ciebie do udziału w Laboratorium, jest dla nas ekscytującym wyzwaniem. Dlaczego? Ponieważ każdy z nas jest inny, zaś ścieżka twórczej kariery jest czymś bardzo indywidualnym. Dlatego bardzo chcemy poznać Twoją historię, zaś Twoja historia, będzie znaczącym wkładem do rozwijania w Polsce koncepcji związanych właśnie z połączeniem pracy z pasją. W laboratorium jest miejsce na eksperyment i na to, by się mylić, by zaakceptować to, że czasami coś po prostu się nie udaje.

Prace nad tym projektem trwają od wielu lat. Dlatego, należy napisać, że jest to kompleks działań i podprojektów, które wychodzą znacznie dalej niż same spotkania w ramach Laboratorium czy np., warsztat twórczej kariery.

Społeczność Agado jest próbą przebudowywania sposobu naszego myślenia, czy też chęcią świadomego wpływania na to, jak żyjemy, jak pracujemy i w końcu w jakim państwie/świecie żyjemy.

Dosadne stwierdzenie w książce Jarowa, wypływające z głębokiego rozdźwięku pomiędzy głębią rozwiniętego człowieka a brakiem miejsca dla tego człowieka w społeczeństwie, wyrażane jest słowami Thoreau „Społeczeństwo, dla którego zostałem stworzony, nie istnieje”. Dzisiaj pogłębiać to może potencjalny kryzys jak również skalowanie wartości człowieka poprzez ilość posiadanych pieniędzy, wielkością wynagrodzenia czy ilością posiadanych markowych gadżetów. Ta równowaga została już dawno temu znacząco zaburzona. I czy oby my, ludzie na tej planecie nie pogubiliśmy tego co jest naprawdę ważne?

Można zadać hipotetyczne pytanie: co by się stało ze społeczeństwem i nami, gdyby zabrakło pieniędzy?

3Dla tych, którzy mają wystarczająco dużo determinacji i odwagi, jest przestrzeń Akademii Życia a w niej łamy Laboratorium Twórczej Kariery.

A co w nim? Na samym początku poznasz zarys całego projektu The Polihistor Project, zaś w ramach Laboratorium, będziemy pracować nad cyklem twórczej kariery na podstawie eksperymentalnego programu warsztatu twórczej kariery.

Każde kolejne spotkanie, to spotkanie tematyczne. Przejście od – nie wiem, co chcę robić, do wiem, robię, czy kocham to co robię – to bardzo długi i wymagający proces. Dlatego, nie daj się zwieść tanim i szybkim receptom na Twój antykarierowy sukces.

W związku z tym, że możesz być na różnym etapie swojej drogi zawodowej, jedne tematy mogą Cię interesować bardziej inne wcale. Może się również okazać, że jesteś ekspertem w danym temacie i wiesz więcej niż my, i to również jest powód do tego, byś zaistniał w tej przestrzeni.

Poza samym Laboratorium, które będzie się odbywało w ramach Społeczności Agado, istnieją kolejne jeszcze bardziej twarde projekty, które wchodzą w cały kompleks przedsięwzięcia nazwanego The Polihistor Project, o których możesz się dowiedzieć bezpośrednio podczas rozmów lub w zarysie prezentacji projektu.

Miejsce spotkań w Warszawie Yerbaciarnia Tererere.

Więcej szczegółów wkrótce.  

http://www.yerbaciarnia-terere.pl/

log

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s