Że niby już święta?


 

ŚwiętaDla naszych bliskich i dalszych – niech w tym czasie wszyscy będą bliscy a światło latarni prowadzi bezpiecznie do Świątecznego portu. A Święta? Dla nas pierwszy raz są pierwsze i dlatego takie szczególne – czego i Tobie życzymy, wrażenia tych pierwszych wspólnych świąt, posyłając najlepsze życzenia – spełnienia marzeń, pokoju, radości i obfitości. 🙂

Anna&Mariusz

To moje pierwsze święta poza domem rodzinnym. Zawsze spędzałem je w domu rodziców-tak zawsze było. W tym roku dokonała się tak radykalna zmiana, że…Bardzo mi się podoba ta zmiana. Choinka w naszym domu stoi już od dobrego tygodnia i wprowadza nas w świąteczny nastrój. Pomijam fakt, że święta, te święta i pozostałe, skomercjalizowały się tak bardzo, że chyba jesteśmy bardziej skupieni na porządkach w domu i zakupach niż nad rozważaniami jak to na prawdę było z tymi wszystkim świętami i jakie były ich korzenie poza wersjami ogólnie przyjętymi. Ale dla świętego spokoju nie będę roztrząsał meandrów tego, jak było na prawdę.

Poglądy, to nasza osobista rzecz i tak na dobrą sprawę nikt nie powinien ingerować w to, w co wierzymy, jak wierzymy i w jaki sposób spędzamy, czy nie spędzamy świąt. Nie mam też potrzeby spowiadania się z tego, w co i jak wierzę – w końcu, ponownie, to moja osobista sprawa, której chroni zapis w Konstytucji RP. Czy można nam więc narzucać to, jak chcemy spędzać Święta? Wielu z nas spędza je podług tradycji, niezależnie od tego, czy chodzi do Kościoła czy też prowadzi bardziej świecki tryb życia. Mam neutralny stosunek do wielu świąt, ponieważ kiedy patrzę na to co się dzieje w przypadku okresu przedświątecznego, zaczynam się zastanawiać, czy nie jest to przypadkiem jedna wielka akcja marketingowa do zrobienia bardzo dobrego interesu – kasa! Gdzie się podziała duchowość w tym cyrku?

Cenię jednak właśnie te Święta za ich klimat a szczególnie za spotkania z bliskimi. W tym roku wyjątkowo w poszerzonym gronie! I to jest najlepszy prezent, jaki dostałem!

Ale poza tymi wszystkimi rozważaniami, stańmy się choć troszkę dziećmi, których radość podczas świąt, jak i w życiu, jest nieocenionym stanem ducha, który po drodze często gubimy, my dorośli.

A po Świętach, Nowym Roku, spokojnie możemy wrócić do swoich starych nawyków:)

http://open.fm/play/88 – trochę świątecznych klimatów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s