„Zawód z pasją” i wywiad Kazimierza Grabskiego (OPENER)wkrótce!


1

„Zawód z pasją. Nauka, praca, kariera. Co robić? Kim być? Gdzie szukać?”
Wydawca: ParkProfit, liczba stron: 643, rok wydania: 2004

Jeszcze nie wiem czego spodziewać się po tej publikacji tak obszernej niemal jak biografia Steva Jobsa. Tym razem to publikacja nasza rodzima z naszego kręgu kulturowego. Co zawiera? Jak czytamy w opisach, które znajdziemy w internecie…

„Co łączy Billa Gatesa, Andrzeja Wajdę i Leszka Balcerowicza? Wszyscy musieli kiedyś podjąć tę decyzję. Kim zostać? Co robić w życiu? Dążyć do zrealizowania marzeń czy postawić na sukces finansowy? A może jedno wcale nie wyklucza drugiego? Jeżeli nie wiesz jeszcze, co chcesz robić w życiu, ale pragniesz, by twoja pasja stała się twą profesją, sięgnij po ten przewodnik.

Dowiesz się z niego czy można wyżyć z malowania obrazów ile zarabia projektant mody co robi account manager ile języków powinien znać urzędnik ds. Unii Europejskiej jak wygląda cv znanego detektywa. Zdradzimy ci wszystko, co wiemy – czego warto się uczyć, jakie zainteresowania rozwijać i które umiejętności doskonalić – by praca sama znalazła ciebie.

Niniejsza pozycja to zbiór 100 niezwykle interesujących prezentacji zawodów, a w nich informacje takie jak: definicje zawodów, predyspozycje, prestiż społeczny, zarobki, informacje o egzaminach na wyższe uczelnie oraz możliwości zatrudnienia w obrębie wybranego kierunku studiów. Bezcennych porad, co do wyboru ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej, udzielają praktycy, nierzadko znani z pierwszych stron gazet. Swoimi doświadczeniami oraz radami dzielą się m.in. komisarz Danuty Hübner, prof. Marek Safjan, gen. Sławomir Petelicki, Marek Niedźwiecki.”

Nabyłem tą publikację raz z czystej ciekawości, dwa jako kolejną, prawdodpobnie cenną pozycję do kolekcji publikacji z zakresu tematu pracy z pasją. Czy znajdziemy w niej coś odkrywczego? Najbliższe dni przyniosą odpowiedź na to pytanie.

Z innej beczki.

opner logo

Już wkrótce zaprezentujemy Ci wraz z Kazimierzem Grabskim, twórcą Openera*, naszą ważną rozmowę w cyklu 1+3 nt rozwoju osobistego – pracujemy właśnie nad kolejnymi pytaniami i odpowiedziami. Cierpliwości! Do miłego poczytania!

http://www.opener.com.pl/

https://www.facebook.com/Opener.Kazimierz.Grabski/timeline

* info za stroną w/w

Inicjatywa Opener to ludzie oraz ich działania nakierowane na otwieranie:

  • Na własne marzenia
  • Na ludzi, w tym również na siebie

Myślą przewodnią Openera jest dialog: szczery dialog z samym sobą w odniesieniu do pojedynczych osób oraz sztuka wspólnego myślenia dla grup. Dialog, który jest początkiem otwierania się na zmiany, uwalniania potencjału i wychodzenia poza dotychczasowe schematy, a…

…Opener istnieje, by dzięki dialogowi otwierać na ludzi i marzenia.

Każdy może przekonać się o sile tkwiącej w dialogu:
– nawiązując z Openerem współpracę w zakresie coachingudoradztwaszkoleń;
– uczestnicząc w spotkaniach Dialogi o Czynieniu Marzeń;
– pisząc do mnie.
Każdy może poznać mój sposób postrzegania świata czytając Okruchy Życia – refleksje i spostrzeżenia dotyczące niezwykłości codzienności.

Zapraszam do otwierania się na oraz przez dialog

Kazimierz Grabski
Inicjator Openera

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s