Pedagogiczne Inicjatywy KLANZY 2014


kla ba

[info za stroną http://www.lublin.klanza.eu]

termin: 13 września 2014 r.
miejsce: Szkoła Podstawowa nr 32, ul. Tetmajera 2, Lublin (Majdanek)
koszt uczestnictwa: 40 zł

Program:

10.00-10.30 rejestracja uczestników

10.30-11.00 wykład otwierający targi metodyczne PIK

11.00-12.30 I sesja warsztatowa

KARTY METAFORYCZNE – warsztaty o wykorzystaniu kart dialogowych w szkoleniach i pracy terapeutycznej (sala 1) – jak budować relacje, rozmawiać, jak integrować grupę, jak włączać wszystkich do działań, jak rozwiązywać problemy (m.in. praca z limitowaną edycją kart: LYDIA JACOB STORY i BEAUREGARD). Możliwość zakupu kart w promocyjnej cenie!

Trener: Ewa Noga

BAJKOTERAPIA (sala 2) – warsztaty przeznaczone dla nauczycieli przedszkola i klas I-III. Uczą wykorzystania bajek i opowiadań terapeutycznych w realizacji systemu wychowawczego i pokonywaniu problemów dzieci. Pokazują sposoby radzenia sobie z podstawowymi emocjami: złością, strachem, agresją itp. Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi rodzajami bajek, sposobami pracy z bajką.

Trener: Halina Kubarska-Klimek

PRACA z DZIECKIEM LĘKOWYM (sala 3) – warsztaty dają konkretne umiejętności jak pracować z dziećmi lękowymi poprzez techniki arteteraputyczne, takie jak: rysunek, metody plastyczne, muzykoterapia. Prowadząca: Julia Borowiak

PORY ROKU w EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ (sala 4) – wykorzystanie form orgiami i innych sposobów pracy z wykorzystaniem różnorodnych materiałów adekwatnych do pory roku.

Trener: Iwona Biśto

TAŃCE i ZABAWY DLA GRUPY (sala 5) – w programie tańce integracyjne do melodii różnych narodów, nabycie i doskonalenie umiejętności nauczania tańców integracyjnych, poznanie prostych form muzyczno-ruchowych.

Trener: Leszek Gęca

12.30-13.00 przerwa

13.00-14.30 II sesja warsztatowa

PLANETA MIRKUWAN (Ukraina) (sala 1) – wykorzystanie inteligencji wielorakich, rozwijanie umiejętności poznawczych.

RYMOWANKI i WIERSZYKI (sala 2) – warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli przedszkola i klas I-III. Zajęcia wspomagają rozwój przedszkolaka i ucznia klas początkowych, pomagają w pokonaniu etapu edukacyjnego przedszkole – szkoła. W warsztatach jest nauka rymowanek ćwiczących pamięć i wymowę oraz ćwiczenia grafomotoryczne ćwiczące równoczesność pracy w grupie.

Trener: Halina Kubarska-Klimek

TRENING UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH (sala 3) – celem treningu umiejętności wychowawczych jest poznanie, omówienie i praca nad różnorodnymi metodami wpływu wychowawczego na dzieci. Podczas zajęć uczestnicy poznają kreatywne sposoby rozwiązywania sytuacji problemowych w relacjach z dziećmi. Wszystkie zagadnienia będą dyskutowane w oparciu o osobiste doświadczenia uczestników.

Prowadząca: Aneta Kruk

MUZYKA Z „BYLE CZEGO”! (sala 4) – specyfika pracy prawej półkuli, improwizacja w muzyce/życiu, Jam Session – co to takiego i po co, słuchanie muzyki – ćwiczenia.

Opis: Badania Chales’a Limb’a jednoznacznie wykazały wpływ improwizacji na rozwój naszego potencjału. Gra na byle czym to znakomity sposób na pobudzenie uśpionych możliwości. Podczas gry nie ma obawy przed zagraniem fałszywej nuty – wszystkie są jedyne i niepowtarzalne! Jak również zaprojektowane przez uczestników oryginale instrumenty.

Prowadzący: Mariusz Bober

TANCE I ZABAWY DLA GRUPY (sala 5) – w programie tańce integracyjne do melodii różnych narodów, nabycie i doskonalenie umiejętności nauczania tańców integracyjnych, poznanie prostych form muzyczno-ruchowych.

Trener: Leszek Gęca

………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Warsztaty będą prowadzone przez trenerów Centrum Szkoleniowego KLANZA i zaproszonych gości.

Podczas targów odbędzie się kiermasz publikacji Wydawnictwa KLANZA.

Uczestnictwo w targach zostanie potwierdzone zaświadczeniem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s