Ken Robinson – Uchwycić żywioł


…czyli o tym, jak znalezienie pasji zmienia wszystko.

Uchwycić-żywioł

 

Nakładem Wydawnictwa Element ukazuje się w Polsce (2012) książka Kena Robinsona&Lou Aronica „Uchwycić żywioł. O tym, jak znalezienie pasji zmienia wszystko”.

Jak czytamy na stronie wydawcy „Nasza historia zaczęła się od odkrycia książki Kena Robinsona pt. „Uchwycić Żywioł. O tym, jak znalezienie pasji zmienia wszystko”. Poruszyła nas tak, że zawiesiliśmy studia i wydaliśmy wszystkie oszczędności, by wydać ją w Polsce.”

I wcale się nie dziwię! Przypomina mi się identyczna historia wydania w Polsce książki Ricka Jarowa „Antykariera. W poszukiwaniu pracy życia.” Kiedy w ręce znajomego wpadła książka Jarowa, postanowił założyć wydawnictwo tylko dla tej jednej książki by mogła ukazać się w Polsce.

A co można powiedzieć o publikacji Robinsona? Facet wie co mówi i mówi o tym w sposób łatwy i przyjemny! Choć nie będę ukrywał, że wolę Robinsona w wersji video. Przypominając o jego błyskotliwych wystąpieniach m.in. podczas konferencji TED!

Książka poza rozważaniami po różnych koncepcjach związanych z tematem pasji i talentów obfita jest w wiele przykładów z życia wziętych. Na jej łamach również historie takich ludzi jak: Paul McCartney, Meg Ryan, Richard Branson, Paulo Coelho, Ridley Scott i inni. Osobiście na pewno zabrakło mi w niej Steve Jobsa.

Nasuwa się jednak myśl: to która książka lepsza? Jarowa czy Robinsona? Te dwie pozycje napisane są z nieco innych punktów widzenia. Książka Jarowa jest nieco bardziej metafizyczna, eksplorująca naszą świadomość i wnętrze, książka Robinsona bardziej naukowa – choć naukowość w tym przypadku jest bardzo w wydaniu soft –   pisana bardzo przystępnym ludzkim językiem. Na pewno jednak te dwie pozycje warto zdobyć i przeczytać od deski do deski jako dwie równorzędne pozycje w tematach, które poruszają.

Na tapecie mam już kolejną pozycję: „Oblicza umysłu. Ucząc się kreatywności”, która już po pierwszych stronach zapowiada się równie ciekawie!

oblicza-umyslu-uchwycic-zywiol-o20948

http://wydawnictwoelement.com.pl/

http://www.kenrobinson.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s