iFascynacja


zdjecie 1Na tapecie już 7 lektura poświęcona firmie Apple i Jobsowi. Zakupiony kolejny gadżet!
No i co się tak chwali kolega!

iFascynacja poszerza się od kilku miesięcy coraz bardziej. Jest to poza mną.
W życiu trzeba mieć takie tematy, które człowieka obchodzą. Uległem egregorowi wielkiej korporacji? Fascynacje bywają przelotne, coś nas zapali, zaciekawi i po jakimś czasie miją. Niezależnie od tego mają w sobie ciekawą energię. Zalatują czymś świeżym, ekscytującym.

Lektury o historii firmy Apple oraz o samym Jobsie czyta się znakomicie. Tak samo jak o ludziach z jego paczki. Historia Steve Woźniaka czy Jony Ive’a brzmi równie niewiarygodnie. Mentalni giganci! Niewykluczone, że w szeregach zespołu Apple czy w innym zakątku świata jest więcej ludzi takiego pokroju. Ręka do góry kto jednak kojarzy CEO takich firm jak: Sony, Samsung, Nokia, LG?

iFascynację trudno mi wyjaśnić. Z chwilą, kiedy coraz więcej informacji dociera do mojej świadomości czuję, że wytwarza się mentalne środowisko, które z dnia na dzień bardzo mnie zaciekawia.Czuję się w tym jak ryba w wodzie.

Ich wielki świat na pewno nie jest idealny, czytamy o tym w książkach zaś pochylając się nad pozycją „Niewolnicy Apple’a” dostrzegamy mniej fascynującą stronę medalu.

Dobre fascynacje jednak motywują i potrafią odpalić mentalną racę, która nie da Ci spokoju. Dla jednych posiadanie gadżetów Appla to wyraz snobizmu – jakoś tak tego nie postrzegam. Faktem jest, że po 20 latach na ocean moich myśli wpłynęła bardzo silna inspiracja, która mam nadzieję utrzyma się bardzo długo. Czasami wytwarza się silne połączenie mentalne z daną osobą, idolem, mentorem itd. Dla mnie takie połączenie zaistniało z Jobsem.

Czuję, że iFascynacja niesie coś czego jeszcze się nie spodziewam. III dekadę przygody z rozwojem osobistym rozpoczynam na skrzydłach iFascynacji! I jest to podobny wyłom, kiedy w 94′ roku w moje ręce wpadła książka Dale Carnegiego „Jak przestać się martwić i zacząć żyć”!

I jeszcze jedno! Używając słów Jobsa! To wszystko by się nie wydarzyło, gdyby w środku nie obudziło się coś, co zapoczątkowało mentalną odyseję. Dzisiaj „i-Fascynacja” ponieważ ludzie, pozbawieni pasji nigdy nie stworzyliby tak doniosłej rewolucji technologicznej i nie tylko. Są ciągle w drodze i na pewno jeszcze nas zaskoczą.

Bo…

Stay hungry stay foolish.

we

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s