Miejsce, które inspiruje!


To miejsce takie jest. Tutaj, czas płynie inaczej, w rytmie slow life, choć urządzenia elektroniczne mamy szybkie.

ban

Powoli wchodzimy w jesień, coraz więcej liści i przygotowania na chłodniejsze dni. W ciągu wiosny i lata wykonaliśmy masę prac, choć końca ich nie widać. Snując również rozważania nad przyszłością DTP.

Z jednej strony nie opuszcza nas artystyczny duch, z drugiej trzeba być jak manager, który myśli o własnym biznesie i jego przyszłości.

Skoro zaglądacie do nas – już 50 osób – to miejsce to, ma sens istnienia. A czy rację bytu?

Ko-Kreacja?

To inaczej wspólne tworzenie miejsca, z którego czerpie się różne korzyści. Można je tworzyć samodzielnie, lub zaprosić innych. Nie bez powodu mówi się, że w kupie raźniej.

Kreatywna społeczność. Bank talentów i umiejętności. Wiedzy i doświadczenia. Coś na wzór cohabitatu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cohabitat

Żyję w takim przekonaniu, że dobrze działające społeczeństwo, to społeczeństwo mądrych i kreatywnych ludzi. Nie, nie, to może nie jest jeszcze manifest-riposta z okazji zbliżających się wyborów parlamentarnych. Ale kiedy patrzę, co wyrabia się w polityce i kraju…!

Ruchy oddolne, to całkiem fajny pomysł, pod warunkiem, że w szeregach takich ruchów, nie znajdą się inni debile, którzy zdemontują każdy fajny pomysł albo do czasu, kiedy nie zamienią ich w prywatne sekty albo bojówki. Bo ego? Nieważne.

Człowiek to, niestety, bardzo wadliwy projekt, i nadal wymaga doskonalenia. A cóż, z owym Stwórcą? Ponoć człowiek na wzór i podobieństwo! Wzniosła teza, tylko słabiutko z realizacją.

Osobiście jestem za tym, by na miarę własnych możliwości, tworzyć inteligentne enklawy specjalistów, może deczko odseparować się od głównego gównianego nurtu, który każdego dnia wibijany jest nam do głowy. Popatrzmy na polityków i wszelkie programy naprawcze. Sama świadomość skali zadłużenia państwa, przyprawia mnie o mdłości. ZUS? US? Podatki? Bla, bla.

Kapitał talentów, doświadczenia, potencjału każdego z nas jest na wagę złota. Najpierw studiujesz, bierzesz kredyt studencki, zarywasz noce, by później dowiedzieć się, że możesz dostać 1.5000 netto. Tak się nie da podnieść statusu społecznego i spokojnie założyć rodziny i dalej się rozwijać! Bujda na resorach. Duża część społeczeństwa pracuje po to, by przetrwać. Ba, wręcz cofając się do poziomu epoki zbieracko-łowieckiej. A polemizuj jak się nie zgadzasz!

Cały rozwój osobisty dostarczył nam wystarczającej ilości wiedzy dzięki której możemy poszerzyć swoje możliwości intelektualne, kreatywne, itd. W przypadku nieumiejętnego serfowania po Matriksie można zostać przemielonym i wylądować na śmietniku cywilizacji.

Jak się bronić? Samoorganizacja bez czekania na wyniki wyborów i zbawców z nieba. Organizacja optymalnie samowystarczalnych enklaw. Otaczanie się zdolnymi ludźmi i ich pomysłami, nie zapominając oczywiście, że poruszamy się w pewnych realiach. Jak założymy firmę, fundację, cokolwiek innego, to nadal obowiązują nas paragrafy choć może duża część z nich kretyńska.

Szkoda, że do końca nie mogę założyć sobie swojego prywatnego państwa na obszarze 2 ha.

Na ten moment poruszamy się po już kilku ciekawych obszarach:

-kultura
-sztuka
-literatura
-muzyka
-historia
-wydarzenia artystyczne
-zdrowe odżywianie
-natura
-ziołolecznictwo
-terapie
-rozwój osobisty
-metafizyka
-warsztaty
-sport
-turystyka
-nowe technologie
-mobilność
-internet
-kreatywna społeczność
-kopuły monolityczne
-odnawialne źródła energii
-kapitał talentów
i to pewnie jeszcze nie koniec!

Takie miejsce jak DTP musi przyciągać sensownych ludzi. Tak samo jak musi przyciągąć ciekawymi podstawami merytorycznymi bez mentalnego oszołomstwa. Sam jestem otwarty na przeróżne ideologie i koncepcje ale postawą jest…WERYFIKACJA!

Chcesz żyć w lepszym społeczeństwie? Mieć dobrą, ciekawą pracę? Realizować swoje pasje i marzenia? Samo się nie stanie. Stanie się poprzez Ko-Kreację (termin zapożyczam od koleżanki Moniki!, co by nie było!)i mądrzenie ludzi.

W DTP znajdziesz takich ludzi, i znajdziesz potrzebne Ci inspiracje!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s