Reklamy szpecą miasto? Aplikacje mobilne to rozwiążą!


Truizmem jest powiedzenie, że reklama dźwignią handlu! Nic nowego. Z chwilą kiedy to zrozumiano w przestrzeni miast pojawiło się tysiące reklam! Zrobiło się i kolorowo i…To „i”, oznacza nawałnicę reklam, jak również jej obecność w zabytkowych częściach miast.

unnamed

Wszystko by było ok, gdyby ich kompozycja graficzna w jakiś sposób wpisywała się w styl architektoniczny zabytków! Na obecną chwilę, to jeden wielki miszmasz. Na każdym rogu reklamy. W klatkach schodowych tony zadrukowanego papieru! Często przestajemy na to zwracać uwagę, a ktoś musi posprzątać ten reklamowy śmietnik! Ponoć natura to nasz skarb, a ile drzew musi upaść by wszystkie te ulotki powstały, czy reklamy wielkoformatowe?

Wiele w tej kwestii reguluje Ustawa krajobrazowa z dnia 24 kwietnia 2015 r.

http://jagiellonski24.pl/2015/05/22/ustawa-krajobrazowa-czy-ustawa-reklamowa/

http://orka.sejm.gov.pl/proc7.nsf/ustawy/1525_u.htm

Kilka lat temu byłem w Niemczech, i ku mojemu zdumieniu przy trasach i w miastach, reklam i banerów szukać ze świecą w ręku! Można? Można!

Dzisiaj, ten problem mogą i rozwiązują aplikacje mobilne! Coraz większa popularność smartfonów i aplikacji mobilnych może ten problem rozwiązać, a w dłuższej perspektywie zminimalizować nachalność reklamy zewnętrznej! I jaki komfort kiedy wchodząc na klatkę schodową z Twojej skrzynki nie wysypuje się stos ulotek? Co za ulga!

Wszystko to, może trafiać do naszych smartfonów bez konieczności ciągłego drukowania i aktulizacji treści ulotek! I przede wszystkim ulga dla naszych zabytkowych części miast!

Poniżej jedno z takich rozwiązań!

W Lublinie, mieście pełnym zabytków i aktywnych ludzi, takie rozwiązanie stosuje już Stokrotka wykorzystując do komunikacji z klientami aplikację mobilną „shop&you” – o której więcej tutaj: http://www.shop-you.pl/

Warto zainterosować się tematem i przyczynić się do zmiany kultury jeśli chodzi o porządek reklam w przestrzeni naszych miast.

Info i kontakt:

Sławomir Deleżuch, 734 108 888, slawomir.delezuch@delmedia.pl (Warszawa)
Mariusz Bober, 503 548 935, mariusz.bober@delmedia.pl (Lublin)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s