Moja przygoda z kopułami


11180626_885413408201421_6434290263970503576_n.jpg

Kiedy to było? Nie pamiętam, kiedy pierwszy raz zobaczyłem kopułę. Pamiętam jednak dobrze, że widok ten wzbudził we mnie duży poziom zainteresowania. Innym razem, gdzieś w necie, zobaczyłem kopułę Marka Siglera w Pensacola Beach na Florydzie.

Biały, harmonijny monument nad samym oceanem zrobił na mnie ogromne wrażenie. Dawał poczucie czegoś kompletnego i idealnego!

Bardzo możliwe, że jesteś jedną z tych osób, która również uległa fascynacji kopułami, i przekopuje interent w poszukiwaniu ciekawych inspiracji, zdjęć, filmów, stron, które pokazują jak zbudować swoją kopułkę. A może już masz taki obiekt?

IMG_2630

Polska również nie śpi w temacie. Na przestrzeni ostatnich lat dzieje się coraz więcej, a na świecie na pewno. Choć budownictwo oparte na kopule, to niewielki procent, a może promil procenta jeśli chodzi o budownictwo.

W życiu każdego człowieka, przychodzi w pewnej chwili myśl, o posiadaniu własnego lokum, własnej przestrzeni wolności, czy to wynajmowanej, kupionej, czy zbudowanej własnoręcznie.

94

Tak się złożyło, że jesteśmy w gronie sympatyków interesujących się kopułami, ale również tych, których marzeniem jest posiadanie domu w kształcie kopuły. Pojawia się coraz więcej firm handlujących np. namiotami sferycznymi, ale i pracowni architektonicznych podejmujących się realizji tego typu obiektów.

IMG_2624

C.d. wkrótce na stronie:

http://okraglemiasteczko.net/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s