O wcielaniu idei w czyn!


Na początku czytasz książki. Nakręcasz się. Zaliczasz kilkanaście kursów turbo rozwoju, a później w samotni, jak nakazali, siadasz przed kartką i wypisujesz listę 1000 marzeń. I się zaczyna.

1

Zabawa na kartce papieru przypomina malowanie na lekcjach plastyki. Co tam podejdzie pod pędzel. Czasami nauczyciel plastyki w bohomazach dostrzegał coś więcej! Była nadzieja!

Może już nawet siedzisz sobie w swoim wymarzonym miejscu i odcinasz kupony. Ale za Tobą…

Wcielanie idei w czyn wygląda pięknie na wspomnianych kursach samodoskonalenia i stronach książek tej samej kategorii.

Jedni mówią, ciśnij, musisz być jak Terminator i Rambo w jednym. Inni, płyń! Poddaj się fali życia. Wu-wei! Jak sobie nie wypracujesz własnej strategii działania to…dupa!

Całkiem niezłej konsternacji możesz doświadczyć, kiedy to po wielu latach ciśnięcia, lub wu-wei, znajdziesz się w swoim wymarzonym świecie. Może się również okazać, że to co dostałeś, przerosło Twoje najśmielsze oczekiwania!

Od przybytku głowa nie boli? Oj, czasami boli i to bardzo. Paradoks? Czy błąd w sztuce kreowania rzeczywistości? Jedno i drugie. Sztuka, to umieć opanować nawet dobrą falę.

Podczas pławienia się w szczęściu, może się również okazać, że obok Ciebie, nikogo nie ma. No jak to! Przecież opływam szczęściem i bogactwem! Musisz iść dalej. Czasami po prostu wielbiciele się nie pojawiają! Ego, dostaje lekcję!Pojawia się lęk!

Korekt nie ma końca. Zawsze można coś ulepszyć.Ba! Najlepiej uprościć. Nie za dużo skomplikowanych zjawisk obok nas?

13626450_10206821625007886_6755740123724583843_n

 

Ale jest jeszcze coś, jeśli nie porzucisz swojej drogi. Na początku może Ci się wydawać, że rozkręcanie swoich tematów idzie jak po grudzie. Po jakimś czasie okaże się, że Twoja spirala poszerza się. W sprężystości posiada energię i wypycha Cię ku przyszłości. Warto uchwycić ten proces w swoim życiu.

A kiedy brakuje Ci sił i wydaje Ci się, że pora odpuścić…zdaj się na instynkt, życie tak szybko nie uśmierca! Okresy posuchy mogą trwać latami, przypomnij sobie jednak, że wiele dzieł powstało w wieku starczym ich twórców. Przysłowiowa wena, kieruje się swoimi prawami, na pewno nie trendami!

A wcielanie idei w czyn? Może trwać latami! Istota sprawy, to jak mocna jest dla Ciebie oraz to, czy w okresach posuchy pozwala Ci trwać! Wiem to, bo sprawdziłem! Powodzenia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s