Akademia DTP – Bogdan Oś i geniusz na co dzień


Dzisiaj bardzo ważny wpis. Rozmowy nt temat trwały już jakiś czas. Przyszła jednak pora by dać Wam znać o dość ważnym  przedsięwzięciu. Z Bogdanem Osiem, znamy się już jakiś czas z przestrzeni internetu, a w związku z tym, że interesują nas podobne tematy pojawił się pomysł by w ramach Akademii DTP odpalić przedsięwzięcie dotyczący naszego geniuszu.

wielosc

Bogdan już prowadzi w Polsce warsztaty z tego zakresu zaś jego konik to socjokreacja. Czeka jeszcze Lubelszczyzna! Uznaliśmy, że nasza baza to świetne miejsce by skupić ludzi
zainteresowanych tym zagadnieniem!

Należy nadmienić, że możemy mieć pewne skojarzenia związane z tym tematem. Sam szczyt – czyli miejsce zarezerwowane dla rzeczywiście wybitnych jednostek – oraz niziny – czyli gdzie mi do nich.

Istota sprawy to nie dać się pogrążyć myśleniu, że we mnie nic nie ma, że nie posiadam w sobie w swojego prywatnego geniusza. Posiada go każdy, choć nie każdy, rozwija go do
poziomu tych, o których zwykle mówimy w kategoriach wybitności, czy też rozpoznawania ich na arenie międzynarodowej.

Pewnym jest, że posiadamy niezgłębiony potencjał i do czasu, kiedy nie wybierzemy się w podróż, nigdy go nie wydobędziemy pozostając na zwyczajowym poziomie. Piszę tak, ponieważ zawsze interesowały mnie niezgłębione rejony własnej psychiki  i jej możliwości. Nie możemy oczywiście zapominać o naszym ciele.

Temat rozwoju naszego potencjału to złożone zagadnienie nad którym pochylają się rasowi naukowcy ale też domorośli poszukiwacze prawdy o człowieku.

Leonardo da Vinci, mówił o swobodnym poszukiwaniu prawdy. Co to oznacza? Oznacza to, pozbawienie się lęku przed nowym, niezgłębionym. Pozwoleniu sobie na wyjście poza schematy.

Jak wspomniałem, to złożone zagadnienie, nad którym z Bogdanem pochylamy się od lat.

Dzisiejsze czasy wymagają od nas uwolnienia z siebie naszej złożoności, różnorodności jednocześnie poszukiwania unikalnych specjalizacji.

Poniżej link do interesującej rozmowy Bogdana Osia z Januszem Zagórskim w NTV.

http://www.socjokreacja.pl
http://www.socjokreacja.org

boBogdan Oś od 23 lat studiujący i wykorzystujący w praktyce własnej i pracy terapeutycznej oraz warsztatowej z osobami, relacjami i grupami psychologię C.G. Junga, systemy pracy z
ciałem, głosem oraz wewnętrznym wglądem rozwinięte w różnych kulturach a także najnowsze odkrycia biologi i fizyki.
Wieloletnie doświadczenia z teatrami poszukującymi: Teatr Laboratorium Jerzego Grotowskiego, Drugie Studio-Wrocław (po Grotowskim). „Oedypus” – projekt-spektakl z Teatrem Pielgrzymującym (USA). Teatry Uliczne – współpraca z Jackiem Zuzańskim – Dolny Śląsk. Wieloletnie doświadczenia w projekcie warsztatowym Jacka Ostaszewskiego (lidera grupy Osjan). Od ponad 18 lat studiuje i zgłębia we własnym życiu Psychologię Zorientowaną na Proces (Arnold Mindell). Własne projekty teatralne, muzyczne, edukacyjne, warsztaty, szkolenia. Autorskie projekty oraz eventy dla firm i instytucji.

awrcPomysłodawca i współtwórca Stowarzyszenia „Akademia Wspierania Rozwoju Człowieka” oraz strony socjokreacja.org . Pisze dwie książki: „Ofiara – od cierpienia do oddania” oraz „Nauczyciel i uczeń konfrontacja czy spotkanie?”. Od 2004 zainicjowanie i prowadznie grupy muzycznej „AXIS MUNDI” (World Music) http://www.myspace.com/axismundi1. Od 2005 współtworzenie i prowadzenie grupy teatralnej „TREMO”. Współpraca z placówkami edukacyjnymi i kulturalnymi oraz organizacjami pozarządowymi i grupami nieformalnymi na terenie Polski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s