Wirtualne Mieszkanie Poezji w ramach Miastach Poezji


Mariusz Bober&Ilona Coucou (Ilona Anita Sójka)

Wirtualne Mieszkanie Poezji odbywa się w ramach cyklicznej imprezy „Miasto Poezji” organizowanej w Lublinie przez Ośrodek Brama Grodzka-Teatr NN oraz Dom Słów.

Korzystając z tej niezwykłej okazji 10-lecia tego Festiwalu oraz obchodów Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin zapraszamy Cię do nas i stacjonarnie i wirtualnie do naszej prawie już artystycznej Piwnicy DTP!

1 czerwca 2017, godz. 20:00

Miejsce fizyczne wydarzenia: Dom Twórczej Pracy w Siedliszczu, ul.Lipowa 2

Streaming video z wydarzenia będzie dostępny na stronie:www.facebook.com/groups/domtworczejpracy


Podczas „Wirtualnego Mieszkania Poezji”, będę prezentował najnowszą swoją książkę „Prozatorium wierszem rodzone”, która ukazała się w kwietniu 2017 oraz teksty Ilony Anity Sójki.

O książce:

www.mariuszbober.wordpress.com/2017/03/27/premiera-nowej-ksiazki-prozatorium-wierszem-rodzone/

www.mariuszbober.wordpress.com/about/

Dom Twórczej Pracy w Siedliszczu

www.domtworczejpracy.wordpress.com
www.domtworczejpracy.wordpress.com/piwnice-dtpFestiwal „Miasto Poezji” Lubelskie Spotkania Literackie

„Istnieje od 2008 roku. Realizuje go Dom Słów Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Festiwal stał się płaszczyzną do rozmów o poezji, spotkań z poetami, ale też różnorodnych działań społeczno-artystycznych popularyzujących poezję. Charakterystycznym rysem Festiwalu jest jego uspołecznienie – w jego programie znajdują się dziesiątki spotkań z poetami i poezją w mieszkaniach prywatnych (program „Mieszkania Poezji”) oraz inicjatywy w przestrzeni miasta podejmowane przez mieszkańców (działanie „Terytoria Poezji”). Festiwalowi towarzyszy Nagroda „Kamień” przyznawana wybitnym polskim poetom, a jej laureatami są: Ryszard Krynicki, Julia Hartwig, Tomasz Różycki, Piotr Matywiecki, Andrzej Sosnowski, Marcin Świetlicki, Jacek Podsiadło.”

„Poezja Miasta. To hasło i kierunek działań tegorocznej, jubileuszowej 10. edycji Festiwalu „Miasto Poezji” w Lublinie, który dzięki swojej atmosferze i tradycji stanowi wyjątkową przestrzeń do rozmów o poezji, spotkań z poetami, a także do przeprowadzania różnorodnych działań społeczno-artystycznych popularyzujących poezję. Przy okazji 10. edycji chcemy powrócić do początków festiwalu i skupić się na tym, że – jak mawiał prof. Władysław Panas – „Lublin jest Księgą”. Nie mogliśmy postąpić inaczej! Jubileusz “Miasta Poezji” zbiega się przecież z Wielkim Jubileuszem 700-lecia Miasta Lublina.”

www.teatrnn.pl/miastopoezji/idea/

www.teatrnn.pl/miastopoezji/program/

www.teatrnn.pl/domslow/aktualnosci/

Organizatorzy: Ośrodek Brama Grodzka-Teatr NN, Dom Słów.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s