Dom Twórczej Pracy


admin-ajax.php

Razem marzyliśmy o takim miejscu, w którym będziemy mogli żyć i pracować. W którym nasze pasje i talenty, będą splatały się z naszą pracą. Że jak będzie ochota to będzie można usiąść na blacie w kuchni z laptopem na kolanach pijąc kawę i smarować wpisy na bloga o tym, że właśnie spełniają się nasze marzenia.

Wszelkie newsy na naszym funpage na fb:

https://www.facebook.com/groups/1606655292952269/

https://mariuszbober.wordpress.com/2015/06/12/w-naszym-domu-tworczej-pracy/ – trochę fotek 🙂

Każdemu z nas czegoś brakowało. Jakiegoś elementu, punktu, spoiwa. I tak sobie mijały długie lata. Pewnego dnia nasze ścieżki się przecięły i tak od ponad 1,5 roku życie zaskakuje nas coraz bardziej. Przez jakiś czas nakręcaliśmy kulturalnie Lublin, aż okoliczności życia rzuciły nas do miejscowości Siedliszcze pod Chełmem. Malutka miejscowość w której jest to miejsce w którym możemy mieszkać i wcielać w życie nasze marzenia. Pomożesz?

Mamy tu tyle miejsca, że starczy na lotnisko dla awionetki. W stawie można popływać i łowić rybki a okolica tak piękna, że prawie jak Bieszczady i pola czerwonych maków. Stacje BTS tak wielkie, że nie stracisz kontaktu ze światem i internetem. A Twoje auto, nie utopi się w błocie. Dosłownie za płotem stary dwór rodziny Węglińskich a zaledwie 4,5 km od nas wielki zalew w Majdanie Zahorodyńskim. Możesz tam dotrzeć pieszo, rowerem, biegnąc czy jadąc autem. Joga? Proszę bardzo!

I co za miejsce na plenery malarskie czy warsztaty kreatywnego pisania i wszelkie działania rozwojowe, twórcze czy artystyczne!

Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy i potrzebnych zasobów. Ale czyż na tym etapie mamy odpuścić? O nie! Nigdy!

To wszystko dla sympatyków pracy z pasją, artystów, twórców, muzyków, poetów, animatorów, malarzy, aktorów, itp., dla tych którym sztuka jest bliska, dla podróżników i dla pozytywnie zakręconych życiem.

Tworzymy miejsce dla ludzi tolerancyjnych, ceniących wolność.

Naszą naczelną zasadą jest nieporuszanie tematów politycznych, wyznaniowych, i dotyczących orientacji seksualnej uznając je jako autonomiczny wybór danej jednostki.

Jak również projektu Polihistor Dom Twórczej Kariery, który obecnie jest koncepcją do realizacji w przyszłości jeśli chodzi o obiekt w kształcie kopuły.

Obecnie tworzymy miejsce, które śmiało możemy nazwać Domem Twórczej Pracy w Siedliszczu.

Do dyspozycji mamy 2 ha działki na której można organizować grille, ogniska, koncerty, rozbić pole namiotowe, to znakomite miejsce dla rowerzystów i osób, które chcą odpocząć od zgiełku miasta.

Dla zapaleńców wędkarstwa mamy zarybiony staw karpiami. W przyszłości planujemy posadzić nowy sad oraz uprawiać żywność ekologiczną.

Posesja graniczy z najstarszym modrzewiowym pałacem w Polsce z 1760 r., rodu Węglińskich. Nasz dom należał do kompleksu przypałacowego. Dom stoi na murowanych piwnicach ze sklepieniem krzyżowo-rzebrowymi w których podczas powstania styczniowego był szpital a wcześniej słuźyły jako winiarnia dla pałacu.

http://chelmskie.pl/dawniej/siedliszcze-dwor-xviii-wieczny/

Jesteśmy obecnie w trakcie remontu domu ale już teraz zapraszamy do nas do miejsca w którym żyjemy, pracujemy i realizujemy twórcze i autorskie przedsięwzięcia – kulturalne, artystyczne, warsztatowe, muzyczne, technologiczne, turystyczne, i inne.

Mamy również wspaniałe zwierzaki 1,5 rocznego owczarka szkockiego collie o imieniu Lucky oraz rocznego czarno-białego kotka Mrałka. Doszła jeszcze kotka Nela oraz pies Poli. O pięknie śpiewających ptakach i rechocie żab nie wspominamy już;)

P.S. Uwaga! Nad głową latają bociany:)

Jesteśmy otwarci na różne pomysły i propozycje, chętnych zapraszamy do pomocy i współtworzenia tego miejsca! Worek z pieniędzmi na remont i rozwój też się przyda! 🙂

Jedna uwaga do wpisu “Dom Twórczej Pracy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s