Muzyka


Jedną z moich pasji jest muzyka a w niej improwizacje fortepianowe. Staram się wydobyć z tego instrumentu jakieś przyjazne dźwięki. Jednym  to się podoba, inni twierdz co innego.  Do  której części dołączysz, okaże się.  Jest kilku a może kilkunastu pianistów, którzy bardzo mnie inspirują i grają w podobnej stylistyce, która mnie interesuje. Chociażby Nils Frahm czy George Winston – jak dla mnie to świetne inspiracje i horyzonty muzyczne. Znajdzie się jeszcze kilku innych.

https://mariuszbober.wordpress.com/2013/02/04/improwizacje-fortepianowe-64-strony/ – próba przed publicznością!

Improwizacja fortepianowa nie daje mi spokoju. Jest jeszcze dużo pracy nad jakością improwizacji. Wychodzę jednak z założenia, że jeśli człowieka coś kręci powinien nad tym pracować. Opinie innych są oczywiście ważne, ale jest również ważny powód dla którego chcemy rozwijać naszą pasję. Ciągłe poszukiwanie odcieni, kolorów, kresek, stylów itp. Odważ się improwizować. Improwizacja otwiera nas na nowe pokłady twórczych owoców. Na ocenę przyjdzie czas. Najważniejsze to cieszyć się z tego, co się robi. Wiem, że będzie to jeszcze lepsze.

3 uwagi do wpisu “Muzyka

  1. Niestety, zdolności muzycznych nie posiadam, więc nie mogę Ci dać opinii profesjonalisty, ale bardzo lubie słuchać muzyki. Mariuszu, koniecznie rozwijaj swój talent w tym kierunku. Przyjemnie się słucha Twojej kompozycji, bardzo refleksyjna. Faktycznie, George Winston może być inspiracją.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s