Rowerowanie


Aktualnie grupa zawieszona

Rowerowy Radzyń to nieformalna, z nikim nie zrzeszona, do nikogo nie należąca, żadna bojówka polityczna i takie tam, grupa rowerowych zapaleńców, która lubi spędzać czas na rowerze. Grupa zawiązała się w 2011 roku i od tego czasu organizujemy wspólne wyjazdy z klubami z Wohynia, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego i Parczewa. Wyjazdy mają charakter bardzo spontaniczny, zawierają walory edukacyjne i odbywają się pod jednym podstawowym hasłem: JEŻDŻĘ BO LUBIĘ! Zapraszamy na wspólne wyjazdy po okolicach naszego powiatu i nie tylko!

Logo-Kocham-RowerW poprzednich sezonach działania RR, wspierał Bank BGŻ oraz Pizzernia The Best w Radzyniu. Pizzeria THE BEST

 

 

Team Rowerowy Radzyń – Polatajmy Razem!

Przygotowaliśmy mały regulamin naszych wyjazdów by dbać o Wasze bezpieczeństwo, komfort i porządek podczas naszych fantastycznych wyjazdów. Proszę zapoznaj się z nim. Chcemy jeździć z głową i pokazać innym, że rowerzyści potrafią zachować się na ulicy. Do Ciebie również kierowco. Jesteśmy słabsi od Ciebie na drodze, uważaj więc na nas (zwalniaj i wymijaj nas większym łukiem o ile to możliwe dbając o swoje własne bezpieczeństwo) a i my, będziemy bezpiecznymi uczestnikami ruchu. Do zobaczenia na trasie! 🙂

—————————————————————————————————

Krótki Regulamin Wyjazdów!

1. Wyjazdy organizuje nieformalna grupa rowerowa Rowerowy Radzyń
2. Przed wydarzeniem informujemy gdzie jedziemy, określamy orientacyjną odległość i niezbędne rzeczy do zabrania oraz orientacyjny czas powrotu.
3. Nie odpowiadamy za warunki atmosferyczne na trasie.
4. Nie odpowiadamy za awarie rowerów.
5. W przypadku awarii rowerów udzielamy podstawowej pomocy w ramach możliwości technicznych.
6. UWAGA! Wyjazdy nie są wyjazdami UBEZPIECZONYMI (chyba, że zajdzie taka konieczność- niezbędne będą składki o czym będziemy uprzedzać), każdy z uczestników jedzie na własną odpowiedzialność lub ubezpiecza się indywidualnie jeśli nie posiada żadnego ubezpieczenia.
7. Dzieci i młodzież poniżej 16 roku życia na trasę wyruszają z rodzicem, lub osobą pełnoletnią-można poprosić kogoś starszego o opiekę podczas wyjazdu z grupy rowerowej.
8. Nie pobieramy składek członkowskich.
9. W przypadku imprez sponsorowanych uczestnikom zapewniamy wyżywienie, nagrody w konkursach i inne gadżety.
10. Na wyjazdy niesponsorowane uczestnicy samodzielnie organizują sobie prowiant i inne niezbędne rzeczy potrzebne na trasie.
11. W przypadku zasłabnięć, wypadków udzielamy niezbędnej pierwszej pomocy oraz wzywamy pomoc medyczną i/lub policję.
12. Organizatorzy mogą zmieniać trasę podczas podróży w zależności od warunków atmosferycznych, kondycji grupy i innych zdarzeń losowych.
13. Udział w grupie rowerowej jest dobrowolny, każdy może się dołączyć w dowolnej chwili, i na dowolną ilość wyjazdów.
14. Regulamin obowiązuje każdego i obowiązuje na każdym organizowanym wyjeździe.
15. Wszelkie roszczenia będzie się rozstrzygać polubownie zaś w przypadku sytuacji konfliktowych nierozstrzygalnych obowiązywać będzie Kodeks Cywilny.
16. Na trasie obowiązuje bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
17. Regulamin wchodzi w życie z dniem 10 lipca 2012

———————————————————————————————————

Trochę Historii

Rowerowy Radzyń, przyszedł na świat 17 kwietnia 2011. Jest zodiakalnym Baranem. A został poczęty podczas Parczewskiego Rajdu Rowerowego. Tomek Gwiazda, jak wskazuje jego nazwisko, puścił w świat iskrę pełną pasji. Rowerowy Radzyń, niepozornie zaczął dawać o sobie znać w mieście i jego okolicach. W kwietniu 2013 RR skończył 2 latka wchodząc w 3 rok swojego istnienia!

Prezentacja Rowerowy Radzyń part 1 i 2:

http://www.youtube.com/watch?v=e_ooTMf_wbg

http://www.youtube.com/watch?v=e23GCilbdRo

Za nami kilkadziesiąt imprez rowerowych. Tysiące przejechanych kilometrów. Setki poznanych osób. Trasy od 10 km w ciągu dnia do 150 km. Wyprawy jednodniowe, ale i maksymalne, 6 dniowe. Od Bugu po Wisłę, od Białki po góry. Po zaglądanie za granicę Polski. Noclegi w namiotach i kwaterach. Wyjazdy poranne i wieczorne a powroty, czasami bardzo późne. Przez Rowerowy Radzyń na pewno przewinęła się już setka rowerzystów, choć na stałe zostało zaledwie kilka osób. Jeździmy wszędzie tam, gdzie pozwoli nam siła mięśni. Poznajemy ciekawe miejsca pod względem historycznym i architektonicznym. I jak przystało na pozytywnie zakręconych ludzi bardzo lubimy wspólne imprezy integracyjne  Przyjaźnimy się z rowerzystami z Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Wohynia, Parczewa, Białorusi ale nie tylko – rowerzyści z każdego zakątka, są jak jedna wielka rodzina. Spotykamy się na wspólnych wydarzeniach. Dlaczego jeździmy? Dlatego, że jest fajnie? Że można się oderwać od codziennych obowiązków i poczuć odrobinę wolności? Trudno to wytłumaczyć zaś subtelność fajności tych wyjazdów człowiek odkrywa dopiero wsiadając na rower i spotykając ludzi dzielących tą samą pasję. Czasami wystarczy zwykły rower składak by przejechać z nami choć kawałek trasy. Choć dopiero później, przesiadamy się na bardziej profesjonalne rowery, które zapewniają komfort jazdy pozwalając na pokonywania wymagających tras. Zdarzające się awarie i sytuacje krytyczne, to wyzwania, które pozwalają nam jeszcze lepiej przygotować się do kolejnych wypraw. Czasami jedyny bagaż to nasze ubranie, innym razem na naszych rowerach znajduje się cała masa sprzętu od kluczy po śpiwory i namioty!

A wszystko to dzieje się, dzięki kilku zaledwie osobom, które najmocniej naciskają na pedały, by to wszystko się jakoś dalej kręciło! Bo bez pasji, na pewno tak wiele byśmy nie zrealizowali! I tym osobom bardzo dziękujemy! A Ty, poczuj blues’a i zakochaj się w rowerach! Czekamy na Ciebie!

Organizacje i instytucje, które kiedy trzeba, wspierają nas podczas realizacji rowerowych przedsięwzięć:

Bank BGŻ, Starostwo Powiatowe w Radzyniu, Urząd Miasta w Radzyniu, Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury „Styk-Puk”, Radzyński Ośrodek Kultury, Wspólnota Powiatowa, Serwis radzyniacy.pl, Serwis iledzisiaj.pl, Radio Lublin, TVP Lublin, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna, Komenda Policji w Radzyniu, Radzyńska Kraina Serdeczności oraz osoby prywatne.

———————————————————————————————————

http://chonarower.pl/nowe-przepisy-dla-rowerzystow-w-pigulce/

Zachęcamy do lektury poradnika wyjazdów Bialskiego Klubu Rowerowego, który znakomicie przygotowuje na wyjazdy i jak również na rozmaite sytuacje na trasie. http://rppp.pl/viewpage.php?page_id=5

Jesteśmy i tu:

https://www.facebook.com/RowerowyRadzyn

http://iledzisiaj.pl/index.php/sport/rowerowy-radzyn.html

———————————————————————————————————

Zaprzyjaźnione kluby 

http://www.rppp.pl/news.php

http://www.rowerowyparczew.pl

http://rowerowymiedzyrzec.blogspot.com

http://www.rowerowylublin.org/

http://www.bicycle.pl

————————————————————————————————————

Fotogalerie na fejsie

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.