Warsztaty


Warsztat twórczej kariery, wziął się z poszukiwań dotyczących rozwijania pasji, i przekładania ich na pracę. Na pracę z pasją. Na rynku znajdziesz trochę i literatury i fachowców z branży, którzy podejmują się tego tematu również. Na Twoje szczęście, w temacie ciągle coś się dzieje, i coraz szersze grono ludzi rozumie, że nasza praca ma mieć jakiś głębszy sens. Sam znakomicie rozumiesz, co to znaczy zderzyć się z rynkiem pracy jak również z firmami, które niekoniecznie dbają o ekologię Twojej w nich obecności.

15872017_10208219334149741_3836781606606567450_n

http://www.youtube.com/watch?v=hcAMJ7ZBW94  – tutaj za zupełne free, jedna z najlepszych porad od samego S. Jobsa.

Bardzo możliwe, że będziesz musiał korzystać z wielu różnych źródeł, ponieważ jak wskazują zbierane doświadczenia proces jest bardzo wymagający a im więcej punktów widzenia tym lepszy ogląd na sprawę. Pomocna więc może być rada koleżanki czy kolegi z branży a których to zachęcam do współpracy przy tym jakże cennym obszarze naszego życia zawodowego. Dlatego nie mówimy, że mamy patent absolutny na to, czym się tutaj zajmujemy. Bo to jest po prostu otwarte i uczciwe podejście w stosunku do Ciebie.

Warsztat twórczej kariery miał już swoje premiery a każde kolejne spotkanie z pasjonatem dostarcza nam nowych ciekawych inspiracji. Ciągle dokładamy nowe cegiełki do tego programu. Do dzisiaj na swojej drodze spotkaliśmy setki osób, które w mniejszym lub większym stopniu rozwijają swoje pasje i talenty.

Realizacja programu może odbywać się w kilku konfiguracjach:

spotkania indywidualne zwane coachingiem twórczej kariery – w zależności od potrzeb rozłożone na kilka lub kilkanaście spotkań, podczas których rozmawiamy i pracujemy indywidualnie z Tobą. Warunki takich sesji omawiamy z Tobą indywidualnie. Ostatecznie Ty decydujesz, czy wchodzisz w temat.

warsztat twórczej kariery – kolejną ciekawą propozycją będzie możliwość wzięcia udziału w warsztacie twórczej kariery, który planujemy powtarzać cyklicznie w zależności od stopnia zainteresowania nim. Obok zarabiania na naszej pasji, bardzo nam zależy, by idea twórczej kariery miała szanse na bardzo dobry rozwój w Polsce a Ty, byś miał dostęp do tego rodzaju wiedzy. Nie dajmy się zwariować! Biznes biznesem ale w tym przypadku walczymy o znacznie większe horyzonty! Sensowne grupy by można było wystartować z warsztatami to ok. 8 – 12 osób. Weź również pod uwagę fakt, że warsztaty nie są jedyną rzeczą, którą chcemy się zajmować!

wykład, prelekcja, spotkanie – jeśli zajdzie taka potrzeba chętnie możemy się umówić na wyżej wymienione aktywności i opowiedzieć o naszym projekcie a już na pewno podzielić się wiedzą. W tym przypadku wystarczy, że się z nami skontaktujesz i ustalimy sensowne zasady. Możesz pomóc w organizacji takie go spotkania u siebie – minimalny wkład  z Twojej strony może dotyczyć np. zwrotu kosztów dojazdu, nocleg, wyżywienie dla wykładowcy. To oczywiście ustalamy indywidualnie jeśli zajdzie potrzeba jechać np. do Zakopanego albo do Gdańska.  Dla zainteresowanych spotkanie możemy zaproponować ze wstępem wolnym lub jeśli to konieczne za symbolicznym płatnym wstępem na pokrycie np. wynajęcia sali.

konferencje, targi – podobnie j/w

Wprowadzenie do programu

Program jest tylko mapą. Nawet najdoskonalsze mapy, wymagają ciągłego korygowania. Przed wyruszeniem w jakąkolwiek podróż zaplanowanie trasy i przestudiowanie mapy jest bardzo wskazane. Dzisiaj wielu zdaje się na GPS, choć i ten potrafi być omylny.

Mapę można udoskonalać na wiele sposobów. Korzystając z możliwości satelity, ale również pieszego, który na danej trasie dostrzegł coś istotnego. W naszym przypadku rzecz dotyczy tego, że każdy z nas podąża swoją własną trasą – bardzo indywidualną  – choć cel mamy bardzo podobny. Nikt też za Ciebie nie może przejść Twojej własnej drogi.

Dlatego nasz program i mapa mogą mieć charakter pomocnych wskazówek i prawdopodobnie nigdy nie będą 100% rozkładem jazdy, który pozbawi Cię jakichkolwiek niespodzianek podczas Twojej podróży.

I kolejne dlatego, Twoje doświadczenia i Twoja historia, będą bezcennym wkładem do tego programu.  Dzięki temu, i my będziemy mogli stać się doskonalszymi nawigatorami.  Będziemy stale korygować naszą mapę i nanosić coraz więcej szczegółów.

Jednym z bardzo pomocnych nawigatorów, który nakreślił dobrej jakości mapę jest dr Rick Jarow, który stał się dla nas jedną z ważniejszych  postaci na drodze rozwijania talentów i tworzenia pracy z pasją. Źródeł inspiracji jest znacznie więcej.

Nasza mapa nie narzuca Ci kurczowego trzymania się tego, co pokazuje nawigacja. Możesz korzystać z każdej innej, która pozwoli Ci maszerować sprawniej i bardziej komfortowo. Zaproszenie Ciebie do Laboratorium Twórczej Kariery, jest dla nas warunkiem koniecznym by dyskusja i warsztat dotyczący tego tematu, nabierał unikalnego charakteru a gromadzone doświadczenia stawały się dla innych wyznacznikiem solidności i jakości. My wiemy, że ta podróż warta jest przysłowiowej świeczki. Ty, możesz być kolejnym potwierdzeniem tego, że warto.

Każdy też, przejawia różny poziom zaawansowania. Dlatego, każdy wymaga indywidualnego podejścia a z programu może być mu potrzebny tylko mały wyjątek. Nie ukrywamy również, że program ten, wymaga zaangażowanego podejścia i najlepiej posiadania już jakiegoś doświadczenia.

Łatwiej znaleźć jakąkolwiek pracę, trudniej, wykreować tą, która wymaga pogłębionej refleksji nad sobą i nad otaczającym nas światem. To proces, na który wielu nie ma ochoty bo jest bardzo wymagający. Tutaj nie pstrykamy palcami, nie czarujemy z kapeluszy.

Kiedy jednak człowiek dotrze do rdzenia tego, co można nazwać zawodowym powołaniem, czy przeznaczeniem z biegiem czasu ma szansę stać się wirtuozem swojej dziedziny. Tak, możesz się imać dowolnego zajęcia jeśli tak zdecydujesz. Będziesz w nim mniej lub bardziej spektakularny lecz trudno będzie dostrzec iskrzenie w Twojej pracy.

Każdy też staje przed dylematem „mieć czy być”. Zrównoważyć. Konieczność zarabiania na życie w kontekście świadomości, że trzeba odłożyć na półkę to, co gorąco nas pali, jest tak samo okrutne, jak posiadanie w sobie ognia, którego nie możemy rozniecić we własnym domu. Większość z nas, doskonale to czuje.

Program ten, wychodzi naprzeciw dylematowi „mieć czy być”, i oznacza zobowiązanie do wyruszenia w tą podróż. Tak, zakręty na pewno będą i nie zawsze będzie wiadomo, co akurat zza niego się wyłoni.  A jeśli się okaże, że droga się skończyła to  zbudujemy jej dalszą część czy zawrócimy?

Ludzie, którzy kochają to co robią i mający z tego pieniądze, nie są pozbawieni problemów czy dylematów. Żyją jednak w poczuciu głębszego sensu, również z powodu tego czym się zajmują.

Zapraszamy Cię do wspólnego budowania mostu, zwanego „ZRÓWNOWAŻENIEM” pomiędzy być i mieć.

Jesteś, kiedy możesz podarować innym wszystko to, co w Tobie najlepsze. Posiadasz wtedy, kiedy inni w społeczności doświadczą dobrego z tego co robisz.

 Oto nasz sposób na bogactwo.

 log test

The Polihistor Project

4 uwagi do wpisu “Warsztaty

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s