Sztuka


Czyli jak się zaczęło

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.


Zaczęło się w ’95 roku od pierwszych stron dziennika. Piszę go do dzisiaj. Później powstawały teksty wszelakie. Na pomysł by zrobić swój wieczór autorski, popukałem się w czoło. Pierwszy odbył się, jak to zwykle bywa, w piwnicy domu rodziców. Jeszcze trochę późniejznajomi ochrzcili mnie pseudonimem „Marian” stąd „Piwnica u Mariana”. Ale to było ponad 15 lat temu. Pseudonim się zmienił. Imprezy te, miały swój charakter i prawdziwych sympatyków, ba, byliśmy po prostu paczką przyjaciół mieszkających w jednym mieście. Myślałem, że mi to przejdzie. Po drodze pojawiali się ludzie i ciekawe zdarzenia. Pierwsza grupa literacka do której się wpisałem była z Krakowa. Nazywała się „Szara Naga Jama” i prowadził ją mój serdeczny przyjaciel Maciej Wielobób. Po drodze przytrafiła się również współpraca jako redaktor z londyńskim wydawnictwem Br@ndBook London Publishing Ltd., które wydawało miesięcznik „RzeczPospolita Kulturalna”. W Radzyniu zaś otarłem się niemal o wszystkie redakcje: „Grot”, „Kozirynek”, „Wspólnota Powiatowa”, „Twoje Radio 6 Plus”, „iledzisiaj.pl”. Redagowałem i tworzyłem „Myśl Twórczą-Pismo Ludzi Kreatywnych”. Pojawił się również serwis knowacz.pl. Czy to mało czy dużo, odbyło się ponad 25 wieczorów a kiedy pojawił się Impresariat Artystyczny Bel-Canto Ewy Korczyńskiej  www.bel-canto.pl/art.html zaczęły się koncerty. I proszę, od piwnicznej głębi po Filharmonię Rzeszowską. Frekwencja zwykle była znośna. Najmniej, 3 osoby, zaś podczas koncertu w filharmonii ponad 400.

Na przestrzeni lat doliczając wyjazdy pokazowe z Kwartalnikiem Kulturalnym „Kozirynek” pojawiły miasta: Warszawa, Kraków, Ostrołęka, Dębica, Rzeszów, Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Kock, Lublin, Siedlce i to po kilka razy. Wiele się zmieniło od tego pierwszego wieczoru. Choćby robienie zdjęć. Te pierwsze robione aparatem analogowym. Nie ze wszystkich zachowały się zdjęcia. Czasami przepadały jedyne taśmy nagrywane podczas wieczorów. Z biegiem lat, urosła teczka z pomysłami i projektami imprez. W między czasie pojawiły się komputery, Internet i komórki. Wiadomo NK i Facebook. Z biegiem lat zmieniał się wizerunek i pomysły na imprezy. Co ciekawe, podróż  trwa nadal!

Z biegiem czasu powstał pierwszy, unikalny poradnik, a raczej pseudoporadnik, w którymzgromadziłem troszkę doświadczeń związanych z projektowaniem wieczorów autorskich. Ale nie tylko samych wieczorów. Dzisiaj warto pochylić się nad nim na nowo i wprowadzić wiele nowych rzeczy. Kto wie, może powstanie drugie wydanie!


Kozirynek            Kwartalnik Kulturalny „Kozirynek” to pismo wydawane przez Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Radzyniu Podlaskim. Pismo ukazuje się od 2007 roku. Nawiązuje do historycznej Chimery Zenona Przesmyckiego, pisma wydawanego w latach 1901-1907. Na jego łamach publikują autorzy z całej Polski. Debiutanci jak również autorzy o rozpoznawalnych nazwiskach w całej Polsce. Publikują w nim również autorzy zagraniczni. Na jego łamach znajdziemy takie działy jak: poezja, felietony, eseje, opowiadania, prezentacje, dramaty, artykuły – mocną stroną pisma sąfotografie Radzyńskiego Klubu Fotograficznego „Klatka”. Nakład: 250 egze.

Kontakt z redakcją: kozirynek@rasil.home.pl

Skład redakcyjny tworzą:

Paweł Zacharewicz (poezja): kozirynek@rasil.home.pl

Adam Świć (prozażycia): kozirynek@rasil.home.pl

Dariusz Magier (logistyka): dmagier.rasil@home.pl

Przemysław Tytus Krupski (skład&grafika): przemas@przemas.art.pl

Mariusz Bober (promocja): bober.mariusz@wp.pl

http://www.rasil.home.pl/kozirynek/

https://www.facebook.com/kozirynek?fref=ts


dzKoncerty

InteresujeCię jazz? Marzy Ci się koncert zprawdziwego zdarzenia? Chcesz mieć taki koncert u siebie i chcesz cieszyć się muzyką, którą wykonują prawdziwi profesjonaliści? Tak, tak, potrzebujesz tylko trochę gotówki by tak się stało! Lub może chcesz zostać Mecenasem koncertu i przyczynisz się do realizacji cyklu koncertów jazzowych z ludźmi którzy kochają to co robią i robią to na bardzo wysokim poziomie! Postaw na wysoką jakość – postaw na jazz! Publiczność już jest zachwycona!

Poniżej proponujemy Ci artystkę niebanalną, z autorskim programem „Talkin’ Soul” jak również w pełni zorganizowany i usprzętowiony zespół! Zespół to za mało! Z pewnością możemy załatwić Ci koncert symfoniczny! Projektowi dowodzi Dominika Ziemnicka, którą poznałem osobiście na jednym z koncertów w Radzyniu. Przypadliśmy sobie do gustu!

Dominika Ziemnicka – wokalistka sesyjna, współpracuje z artystami na terenie całej Polski, solistka warszawskiej orkiestry rozrywkowej „The Engineers Band”, trener wokalny, kompozytorka i autorka tekstów. Na scenie występowała u boku wielu artystów, m.in. Natalii Kukulskiej oraz brała udział w programach radiowych i telewizyjnych. Wychowała się w domu o silnych tradycjach muzycznych – rodzice Dominiki są absolwentami Akademii Muzycznej w Poznaniu. Swoją drogę artystyczną rozpoczęła w PSM I st. w Puławach w klasie skrzypiec i kontynuowała ją w PSM II st.im T. Szeligowskiego w Lublinie. Ostatecznie jednak studia ukończyła jako wokalistka na Wydziale Artystycznym Jazzu i Muzyki Estradowej w Lublinie pod kierunkiem Krystyny Prońko. Dominika stale poszerza swoje muzyczne horyzonty, czynnie uczestnicząc w licznych warsztatach wokalnych na całym świecie, organizowanych m.in. przez Berklee College of Music. Obecnie artystka koncertuje z autorskim projektem muzycznym zatytułowanym „Talkin’ Soul” oraz intensywnie pracuje nad realizacją swojej pierwszej debiutanckiej płyty, czego efekty usłyszymy już niebawem. Do ostatnich sukcesów artystki należy zdobycie tytułu Best Artist 2012 w ramach wydarzenia artystycznego „Fara Music Festival” we Włoszech.

http://www.dominikaziemnicka.com/

Jeśli jesteś zainteresowany zorganizowaniem u siebie koncertu skontaktuj się z nami: bober.mariusz@wp.pl lub +48 503 548 935

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.